Home > Αθλητικά > Αλμωπός Αριδαίας – Δόξα Δράμας 0 – 1 Κακή εμφάνιση, αλλά νίκη για τη Δόξα Δράμας

Αλμωπός Αριδαίας – Δόξα Δράμας  0 – 1

Κακή εμφάνιση, αλλά νίκη για τη Δόξα Δράμας

Η Δόξα με γκολ του Κωστόπουλου κέρδισε 1-0 μέσα στην Αριδαία μετά από μια κακή εμφάνιση για την 27η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής. Χωρίς φάσεις το πρώτο ημίχρονο ανάμεσα στις δυο ομάδες με το παιχνίδι να μοιάζει περισσότερο αγγαρεία για τους παίκτες, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι είχαν την ευκαιρία να προηγηθούν στο 53’ όμως η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι. Μπροστά σε 150 φίλους των γηπεδούχων οι Μαυραετοί εμφανίστηκαν κατώτεροι των περιστάσεων, και δεν μπόρεσαν να βρουν αγωνιστικό ρυθμό σε κανένα σημείο του 90ου παιχνιδιού.

Ο Ανέστης Τσελεπής που εκτελεί χρέη προπονητή τόνισε μετά το τέλος του παιχνιδιού πως: «Σε έναν κακό αγωνιστικό χώρο οι παίκτες προσπάθησαν να δείξουν διάθεση να παίξουν καλό ποδόσφαιρο όμως επαναλαμβάνω ο κακός αγωνιστικός χώρος μας εμπόδισε. Όποιος πετύχαινε το γκολ θα κέρδιζε έτσι όπως εξελίχθηκε το παιχνίδι. Το πετύχαμε εμείς και κερδίσαμε. Θα έχουν χρόνο συμμετοχής και ποδοσφαιριστές που δεν αγωνίστηκαν πολύ τη φετινή χρονιά».

Το φιλμ του αγώνα

4’ Ξαφνικό σουτ του Μαρκόπουλου αναγκάζει τον Μένιο να διώξει σε κόρνερ.

50’ Μακρινό σουτ του Γιώργου Ελευθεριάδη φεύγει λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι του Σικαλιά.

53′ Γυριστό σουτ του Αλμπάνη υπό την πίεση του Παπαζούδη, στο κατέβασμα η μπάλα χτυπάει στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Σικαλιά.

64’ Κεφαλιά από τον Γ. Ελευθεριάδη, μπλοκάρει ο Σικαλιάς.

76’ Λύτρωση για τους «Μαυραετούς» από εκτέλεση κόρνερ ο Κωστόπουλος με κεφαλιά κάνει το 0-1.

85’ Τραυματισμός του Ιότι, που αποχωρεί από το γήπεδο, με 10 η Δόξα μέχρι την λήξη.

Συνθέσεις:

ΑΛΜΩΠΟΣ ΑΡΙΔΑΙΑΣ (Γ. Τυριακίδης): Μένιος, Ρογγότης, Παπασυμεών (89’ Κιουρτσόπουλος), Ζαρογιάννης, Παπαζούδης, Μπρέγκου, Ελευθεριάδης Γ., Παπαευθυμίου (82’ Μουρατίδης), Αλμπάνης (54’ Κώστας), Ελευθεριάδης Λ., Παντελίδης.

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ (Αν. Τσελεμπής): Σικαλιάς, Βιτλής, Κωστόπουλος, Παπαζούδης (55’ Μπάμπουρας), Πινδώνης (57’ Τόσκας), Ίγκορ, Μπουσινάκης (67’ Ιόττι), Ρεβυθόπουλος, Μαρκόπουλος, Παναγιωτούδης, Παβίσεβιτς.