Home > Αθλητικά > Με ανατροπή η πρώτη νίκη του Πανδραμαϊκού στο πρωτάθλημα – Ήττα για τους Αμπελόκηπους

Με ανατροπή η πρώτη νίκη

του Πανδραμαϊκού στο πρωτάθλημα

Ήττα για τους Αμπελόκηπους

Ολοκληρώθηκε πριν από λίγο η 2η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής και ο Πανδραμαϊκός με ανατροπή πέτυχε την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα. Η ομάδα της Δράμας αν και ήταν πίσω στο σκορ με γκολ του Μπαϊκαρά από το πρώτο ημίχρονο, κατάφερε στα τελευταία λεπτά του αγώνα με τους «συνήθη ύποπτους» Μπελμάνι και Μπερούκα να γυρίσει το 0-1 και να πάρει σπουδαία νίκη με 2-1 απέναντι στο Νέστο Χρυσούπολης. Η νίκη σίγουρα θα βοηθήσει πιο πολύ ψυχολογικά την ομάδα, για τη συνέχεια του πρωταθλήματος.

Οι Αμπελόκηποι δεν τα κατάφεραν και γνώρισαν την ήττα από τον Εύοσμο με 2-0, με τον Λάμι να κάνει το 1-0 με εύστοχο πέναλτι στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, ενώ ο Μπεκρής στην επανάληψη έκανε το τελικό 2-0.

Η ομάδα της Αλεξανδρούπολης και του Ορφυνίου έχουν το δύο στα δύο στο πρωτάθλημα, ενώ η ομάδα του Πανδραμαϊκού έχει τρεις βαθμούς και οι Αμπελόκηποι έναν.