Home > Αθλητικά > Απόλλων Λάρισας – Δόξα Δράμας 4-1 Αποστολίδης: «Μας αδικεί το σκορ»

Απόλλων Λάρισας – Δόξα Δράμας 4-1 Αποστολίδης: «Μας αδικεί το σκορ»

Απόλλων Λάρισας – Δόξα Δράμας 4-1

Την αδικεί το σκορ

Την ήττα με 4-1 γνώρισε η Δόξα από τον Απόλλωνα Λάρισας στην πρώτη του Βασιλακάκη στον πάγκο της ομάδας. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο ημίχρονο με γκολ του Γκουστάβο στο 30’ και στο 49’ ο Μπαστάκος έκανε το 2-0 μετά από λάθος συνεννόηση στην άμυνα της ομάδας.

Στο 61’  η Δόξα μείωσε με τον Ρόβα, όμως στις καθυστερήσεις του αγώνα΄(σε ένα σημείο που η Δόξα έψαχνε την ισοφάριση) οι γηπεδούχοι πέτυχαν άλλα δύο γκολ κάνοντας το τελικό 4-1.

Η Δόξα έχασε ευκαιρίες κυρίως στο πρώτο «μισό», με τους Κρητικό (7΄, 27΄), Ρόβα (22΄, 25΄), Κόντο (36΄, 46΄), Καψάλη (59΄). Την επόμενη αγωνιστική η ομάδα μας φιλοξενεί τον Απόλλωνα Σμύρνης (άλλη Δευτέρα 3/2).

Ο συνεργάτης του Κώστα Βασιλακάκη στην τεχνική ηγεσία της Δόξας Δράμας, Γιάννης Αποστολίδης, ανέφερε στη συνέντευξη Τύπου, μετά τον αγώνα :«Το σκορ είναι πλασματικό, δεν αντικατοπτρίζει το τελικό αποτέλεσμα την εικόνα του αγώνα. Ήμασταν σε όλη τη διάρκεια του ματς καλύτεροι, είχαμε φάσεις, αλλά δεχόμασταν γκολ από ατομικά λάθη και έλλειψη συγκέντρωσης, κόντρα στη ροή του παιχνιδιού. Πάντα παίζουμε για τη νίκη και μας ενδιαφέρει το καλό ποδόσφαιρο. Είχαμε διοικητικές αλλαγές πρόσφατα, ενώ και στο τεχνικό τιμ αλλάξαμε κατά 80%, αλλά αυτό δεν είναι δικαιολογία. Πρέπει πάντα μέσα στο γήπεδο να είμαστε συγκεντρωμένοι στο… 1.000%. Μετά το 2-1 διεκδικήσαμε το θετικό αποτέλεσμα και πιστέψαμε σε αυτό. Ευχαριστούμε  τον Απόλλωνα Λάρισας για τη φιλοξενία, καλή συνέχεια».

Απόλλων Λάρισας (Άριαν Μπελά): Γκέκας, Σκούπρα, Χατζής, Λίταινας (81′ Καρατάσιος), Καρρίκι, Κουρτεσιώτης, Γκουστάβο, Μπαστακός, Σιφναίος (71′ Τασιούλης), Ναζίμ, Σουλιώτης

Δόξα Δράμας (Κώστας Βασιλακάκης): Μένκα, Παπαργυρίου, Κουκόλης, Σιώπης, Πινδώνης, Πλέγας, Κρητικός, Ρόβας, Αποστολίδης (89′ Αναστασίου), Κόντος (75′ Μαρκοπουλιώτης)