Home > Αθλητικά > Απόλλων Παραλιμνίου-Πανδραμαϊκός 2-1 Δικαιούνταν την ισοπαλία

Απόλλων Παραλιμνίου-Πανδραμαϊκός 2-1 Δικαιούνταν την ισοπαλία

Απόλλων Παραλιμνίου-Πανδραμαϊκός 2-1

Δικαιούνταν την ισοπαλία

Την ήττα με 2-1, γνώρισε ο Πανδραμαϊκός μέσα στο Παραλίμνιο, στην 21η Αγωνιστική της Γ’ Εθνικής. Σε ένα ανοιχτό παιχνίδι, οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν πιο δυνατά και έκαναν δυο ευκαιρίες με τον Εν Λουντούλου και Τζαμπέγια, όμως ο Παγκάκης κράτησε το μηδέν. Ο Πανδραμαϊκός, απείλησε με τον Αχαλινόπουλο και τον Παπαγεωργίου στο πρώτο 45’, όμως το 0-0,ήταν το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, ο Απόλλων ξεκίνησε το ίδιο δυνατά, και προηγήθηκε με γκολ «από τα αποδυτήρια», όταν ο Καρυοφύλλης, έβγαλε τη σέντρα στο 47’, και ο  Εν Λουντούλου με κεφαλιά έκανε το 1-0.

Η απάντηση του Πανδραμαϊκού, ήρθε με σουτ του Διαμαντίδη, όμως ο Μαδένης έδιωξε εντυπωσιακά και στο 68’, ο Καρυοφύλλης, με πλασέ έκανε το 2-0, για το Παραλίμνιο.

Δέκα λεπτά αργότερα, ο Μπερούκας με κοντινό πλασέ μείωσε σε 2-1, με τους Δραμινούς να προσπαθούν να πετύχουν το δεύτερο γκολ της ισοφάρισης στα τελευταία δέκα λεπτά, όμως ο Μαδένης κράτησε το 2-1, που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Απόλλων Παραλιμνίου: Μαδένης, Τοπάλ, Τζαμπέγια, Κουτζαβασίλης, Κούτλας, Πεκρής (60΄Τάκας), Λιάρας, Γιαννόπουλος(85΄Παναγιωτόπουλος), Λοβέτσιο (46΄Καρυοφύλλης), Εν Λουντούλου (88΄Ηλιόπουλος), Παπαδόπουλος

Πανδραμαϊκός: Παγκάκης, Παπαγεωργίου, Κονταξής, Αϊβάζης, Βασιλειάδης, Βραμέντζαλης, Αχαλινόπουλος, Τσελέπης, Μπέλμάνι, Διαμαντίδης, Μπερούκας