Home > Αθλητικά > Χάντμπολ ΑΕΚ – «Δράμα ΄86» 39-16 Άντεξε 25 λεπτά η δραμινή ομάδα

Χάντμπολ ΑΕΚ – «Δράμα ΄86» 39-16 Άντεξε 25 λεπτά η δραμινή ομάδα

Χάντμπολ

ΑΕΚ – «Δράμα ΄86»  39-16

Άντεξε 25 λεπτά η δραμινή ομάδα

Δεν κατάφερε να ανταπεξέλθει στις δυσκολίες του αγώνα και έτσι η ομάδα της Δράμας γνώρισε την ήττα από την αήττητη ΑΕΚ στο πρωτάθλημα με 39-16. Οι παίκτες του Σάκη Βαλαβάνη ήταν κοντά στο σκορ στα πρώτα 25 λεπτά, όμως οι γηπεδούχοι ξεδίπλωσαν την ποιότητά τους και μετά το 25 λεπτό, «πάτησαν γκάζι» φτάνοντας εύκολα στο τελικό 39-16. Ο Διονύσης Γερωργιάδης, (αριστερός εξτρέμ της ΑΕΚ), τόνισε μεταξύ άλλων, ήμασταν το φαβορί πριν το παιχνίδι και θέλαμε να το δείξουμε και μέσα στο γήπεδο. Ήμασταν σοβαροί από την αρχή, κάναμε καλή εμφάνιση, το «τελειώσαμε» γρήγορα το παιχνίδι και πλέον στρεφόμαστε στους αγώνες που ακολουθούν με Ολυμπιακό και Μπρέγκεντς.

Τα πεντάλεπτα: 2-0, 7-2, 10-4, 12-6, 12-9, 15-9, 19-10, 24-13, 28-14, 31-16, 35-16, 39-16

Οι συνθέσεις:

ΑΕΚ (Γραμματικός): Γεωργιάδης 8, Ζαμπούνης 2, Συγγάρης, Μπάλαζ 4, Ραντούλοβιτς, Αλβανός, Μπάγιος 2, Γιάκομπσεν 4, Παπαδιονυσίου 1, Δομπρής 3, Μυλωνάς 3, Αργυρού 2, Παλεβίτσιους 4, Μαντζόπουλος, Βραζάλιτσα 6, Μπαλάσκας.

ΒΙΑΝCO ΜΟΝΤΕ ΔΡΑΜΑ (Βαλαβάνης): Μπέτζιος, Καφαντάρης 2, Γουργούμης, Χαϊτίδης 1, Καβογλανίδης, Κουρουτζίδης, Σίνα, Τουνγκελίδης 8, Παπάζογλου, Τσιτσίγκος 1, Ντράσκιτς 2, Φραγκούλης, Κουρτίδης 1, Θωμίδης 1, Κοτσαμαρίκογλου, Στρατηγέλης.