Home > Αθλητικά > Χρυσό μετάλλιο η Κωνσταντινίδου Φωτεινή του ΚΟΔ στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα

Χρυσό μετάλλιο η Κωνσταντινίδου Φωτεινή του ΚΟΔ στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα

Χρυσό μετάλλιο η Κωνσταντινίδου Φωτεινή

του ΚΟΔ στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα

Ολοκληρώθηκε η φετινή αγωνιστική χρονιά για τον ΚΟΔ, καθώς το βράδυ της Κυριακής επέστρεψε δεύτερη αποστολή του συλλόγου από το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Εφήβων-Νενανίδων & Παίδων-Κορασίδων που πραγματοποιήθηκε στη Θεσσαλονίκη στις 19-22 Ιουλίου.  Στην αποστολή συμμετείχαν οι αθλητές:  Βασιλειάδου Ευφροσύνη, Καλούδης Γεώργιος, Καράογλου Κλεάνθης, Κωνσταντινίδου Φωτεινή, Μαυρογιάννης Χρυσοβαλάντης, Μπακάλης Δημήτριος και Τσαρτσάλη Βασιλική.

κοδ

Η Κωνσταντινίδου Φωτεινή πραγματοποιώντας ακόμα μια εξαιρετική εμφάνιση κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στα 400μ Μικτή ατομική στην κατηγορία Κορασίδων με χρόνο 5’04’’12 που αποτελεί και όριο Προεθνικής ομάδας. Στα άλλα δύο αγωνίσματα που συμμετείχε 200μ Μικτή Ατομική και 200μ Πρόσθιο κατέλαβε την 4η θέση.

kod1

Ο Μαυρογιάννης Χρυσοβαλάντης και στα τρία αγωνίσματα που συμμετείχε τερμάτισε στην πρώτη οκτάδα της τελικής κατάταξης. Συγκεκριμένα τερμάτισε 5ος στα 1500μ Ελεύθερο με χρόνο 16’25″70, 5ος στα 400μ Ελεύθερο  με χρόνο 4’11″28 και 6ος στα 800μ Ελεύθερο με χρόνο 8’34″18, επιδόσεις και στα τρία αγωνίσματα που αποτελούν οριο Προεθνικής ομάδας στην κατηγορία Παίδων.

Ο Καλούδης Γιώργος κατέλαβε την 8η θέση στα 200μ Πεταλούδα στην κατηγορία Παίδων

Ο Δραμινός αθλητής Κουμουνδούρος Μάριος που για φέτος κολυμπούσε με τα χρώματα του Άρη Θεσσαλονίκης κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο στα 200μ Πρόσθιο με χρόνο 2’23’’37 που αποτελεί όριο προεθνικής, καθώς τερμάτισε και στην 4η θέση στα 100μ Πρόσθιο.

Προπονητής της αγωνιστικής ομάδας του ΚΟΔ είναι ο Αβραμίδης Σταύρος.