Home > Αθλητικά > Διατήρησε το αήττητο η ομάδα της Δράμας και παρέμεινε στην κορυφή

Κ.Α.Ο.Δ. – Α.Σ. Βασιλικών 64-56

Διατήρησε το αήττητο

η ομάδα της Δράμας

και παρέμεινε στην κορυφή

Σε ένα παιχνίδι με πολλές διακυμάνσεις στο σκορ ο Κ.Α.Ο.Δ. κέρδισε τον Α.Σ. Βασιλικών με 64-56 και παρέμεινε στην κορυφή της βαθμολογίας του 6ου ομίλου της Γ’ Εθνικής με 4 νίκες σε 4 αγώνες.

Το ματς μπορεί να μην είχε την ποιότητα προηγούμενων παιχνιδιών, κράτησε όμως αμείωτο το ενδιαφέρον μέχρι το τέλος για όσους βρέθηκαν στο γήπεδο για να στηρίξουν τη δραμινή ομάδα, καθώς υπήρξαν πολλές διακυμάνσεις στο σκορ με τις δύο ομάδες να δίνουν μεγάλη έμφαση στην άμυνα.

Το φιλμ του αγώνα

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν 7-11 στο πρώτο πεντάλεπτο, ο Κ.Α.Ο.Δ. όμως αξιοποιώντας τον Σέρβο σέντερ Ραντοσάβλιεβιτς ανέκαμψε και έκλεισε την πρώτη περίοδο με σκορ 16-15.

Στη β’ περίοδο το πρώτο πεντάλεπτο ανήκε στη δραμινή ομάδα με πρωταγωνιστή τον Φώτη Στυλίδη επιθετικά ο Κ.Α.Ο.Δ. έκανε ένα σερί 12-1 και προηγήθηκε με 28-16.

Το δεύτερο πεντάλεπτο όμως ανήκε ξεκάθαρα στους φιλοξενούμενους που έκαναν την αντεπίθεση τους και έκλεισαν το ημίχρονο με σερί 4-15 και την ομάδα της Δράμας να προηγείται 32-31.

Η γ’ περίοδος ανήκε στον Κ.Α.Ο.Δ. με τον ασταμάτητο Στυλίδη να πετυχαίνει 7 σερί πόντους και να μετατρέπει το 34-35 με 12-0 σερί στο 46-35 στο φινάλε της περιόδου.

Οι διακυμάνσεις δεν σταμάτησαν εδώ, η ομάδα των Βασιλικών έβγαλε αντίδραση στην δ’ περίοδο και με δικό της σερί κατάφερε να μειώσει σε 46-45.

Ο Κ.A.Ο.Δ. έβγαλε και πάλι αντίδραση και με 2 καθοριστικά τρίποντα του Γαϊτανίδη έκανε το 53-50 και του Στυλίδη το 56-53 και έτσι η δραμινή ομάδα έφτασε στη σημαντική νίκη με το τελικό 64-56.