Home > Αθλητικά > Η Δόξα κέρδισε στην Πάτρα με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Μαυριά και εξασφάλισε την παραμονή της στη Σούπερ Λιγκ 2

Η Δόξα κέρδισε στην Πάτρα

με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Μαυριά

και εξασφάλισε την παραμονή της στη Σούπερ Λιγκ 2

Ολοκληρώθηκε το παιχνίδι στην Πάτρα με τη Δόξα να παίρνει τη νίκη με 1-2 απέναντι στην Παναχαϊκή στην τελευταία αγωνιστική των πλέι άουτ. Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους Μαυραετούς ήταν ο Μαυριάς ο οποίος πέτυχε και τα δυο γκολ για τη δραμινή ομάδα.

Οι Πατρινοί μπήκαν καλύτερα και προηγήθηκαν στο 17’ με τον Μπρους, ενώ η Δόξα απείλησε πέντε λεπτά αργότερα με σουτ του Κόντου. Το 1-1 ήρθε με εύστοχο πέναλτι του Μαυριά στο 32’ μετά από μαρκάρισμα του Μουστακόπουλου στον Κουτσιανικούλη, που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Μαυριάς στο 58’ έκανε το 1-2 με κεφαλιά με τους παίκτες του Κώστα Βασιλακάκη να κρατάνε τη νίκη μέχρι και το τέλος του αγώνα. Την ίδια στιγμή, ο Καραϊσκάκης έχασε με 0-3 από τον ΟΦΙ, ενώ τα Τρίκαλα κέρδισαν με 3-1 τη Λάρισα.