Home > Αθλητικά > Δουβαλίδης: «Θα κυνηγήσω την συμμετοχή μου στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα παρά τις δυσκολίες…»

Δουβαλίδης: «Θα κυνηγήσω

την συμμετοχή μου στο Ευρωπαϊκό

Πρωτάθλημα παρά τις δυσκολίες…»

Το Εθνικό Στάδιο των Χανίων «Έλενα Βενιζέλου» φόρεσε την περασμένη Κυριακή τα γιορτινά του και υποδέχτηκε ορισμένους από τους κορυφαίος αθλητές και αθλήτριες της χώρας.

Η διοργάνωση ανήκει στη σειρά Bronze του Continental Tour της Παγκόσμιας Ομοσπονδίας γεγονός που προσέλκυσε στην Κρήτη καλούς αθλητές και από το εξωτερικό.

Ο Δραμινός αθλητής Κώστας Δουβαλίδης ήταν ένα από τα μεγάλα ονόματα στα 110μ. εμπόδια. Ο Έλληνας πρωταθλητής ήθελε μια καλή κούρσα, στον πρώτο ουσιαστικά αγώνα του στη σεζόν, μετά το φετινό 13.97 που έχει τρέξει ως τώρα στο μίτινγκ στη Λεμεσό.

Ο Κώστα Δουβαλίδης, τερμάτισε τελικά στην 3η θέση με 13.90, ενώ πρώτος τερμάτισε ο Λούκα Τργκόβτσεβιτς (Σερβία) με 13.86 (1,9) και ακολούθησε ο Μπάλιντ Ζέλες (Ουγγαρία). Ο πρωταθλητής μας αντιμετωπίζει πολλά προβλήματα στην προετοιμασία του, καθώς το στάδιο της Δράμας ανακατασκευάζεται τον τελευταίο χρόνο κι έτσι αναγκάζεται καθημερινά να ταξιδεύει σε γύρω πόλεις προκειμένου να κάνει την προπόνηση του. «Δυστυχώς οι δυσκολίες είναι πολλές. Σε κανονικές συνθήκες θα έπρεπε να κάνω τέσσερις φορές την εβδομάδα προπόνηση και τώρα κάνω μόνο δύο. Δεν το βάζω κάτω θα προσπαθήσω να κυνηγήσω τη συμμετοχή μου στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα του Μονάχου», είπε ο Δουβαλίδης.