Home > Αθλητικά > Δράμα 86: Κακή εμφάνιση και ήττα από τον Διομήδη με 23-33

Δράμα 86: Κακή εμφάνιση και ήττα από τον Διομήδη με 23-33

Δράμα 86: Κακή εμφάνιση

και ήττα από

τον Διομήδη με 23-33

Την ήττα γνώρισε η Δραμινή ομάδα για τα Play Off της Handball Premier me 23-23 σε έναν αγώνα που ήταν ο χειρότερος της χρονιάς για τους Δραμινούς.

Με μόνο τον Λευτέρη Παπάζογλου να στέκεται στο ύψος των περιστάσεων (σε πολλές στιγμές είχε καταπληκτικές αποκρούσεις) και πολλούς παίκτες να κάνουν το χειρότερό τους παιχνίδι οι Δραμινοί δεν λένε να ξεχάσουν την Ευρωπαϊκή επιτυχία και να συγκεντρωθούν στις υποχρεώσεις της Handball Premier.

Ο στόχος της δεύτερης φοράς εξόδου στην  Ευρώπη από το πρωτάθλημα ουσιαστικά χάθηκε μετά την ήττα στον Ιωνικό και η ομάδα με το βλέμμα μόνο στο κύπελλο έχει χάσει καθαρά τον προσανατολισμό της. Στο Α΄ ημίχρονο παρά το πολλά επιθετικά λάθη οι Δραμινοί ήταν συνέχεια μέσα στο σκορ και ισοφάρισε τρεις φορές, ενώ στην κρίσιμη στιγμή του αγώνα που ο Διομήδης είχα δύο δίλεπτα χάθηκαν εύκολα σουτ,  έγιναν αβίαστα λάθη και έδωσαν την δυνατότητα στον Διομήδη να κλείσει το ημίχρονο με 3 γκολ διαφορά.

Στο Β΄ μέρος ένα καταστροφικό δεκάλεπτο 35΄- 45΄ με πολλά λάθη ειδικά στις τελικές προσπάθειες έδωσαν την δυνατότητα στον Διομήδη να πάρει μια διαφορά 7 γκολ και εκεί πλέον ήταν πολύ δύσκολο να υπάρξει αντίδραση.

Η ομάδα μας περνάει πολύ δύσκολα αυτή την περίοδο, είχε τραυματισμένους όλη την εβδομάδα  τους Καφαντάρη και Πολύδωρο, ο Τουνγκελίδης ακόμη δεν έχει μπει σε κανονικούς ρυθμούς ενώ στερήθηκε τις υπηρεσίες και του Κοτσαμαρίκογλου λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων.

Το επόμενο παιχνίδι είναι το ερχόμενο Σάββατο με τον Ιωνικό Νέας Φιλαδέλφειας και πρέπει να δουλέψουν με σκυμμένα τα κεφάλια όλοι πολύ σκληρά και  να είναι πολύ σοβαροί όλη την εβδομάδα για να αναστραφεί το δυσμενές κλίμα ώστε να επιστρέψει η ομάδα στις καλές εμφανίσεις και νίκες.

Τα πεντάλεπτα: 2-2, 2-3, 4-5, 7-8, 8-12, 11-14 (ημίχρονο), 13-16, 14-19, 18-24, 20-28, 23-29, 23-33

BIANCO MONTE ΔΡΑΜΑ 1986 : Τοζακίδης, Παπάζογλου, Μπουγκαρίνοβιτς 4, Νίκολιτς 4, Χαϊτίδης 2, Κοβογλανίδης, Τορνικίδης 1, Τόσκας 2, Τουνγκελίδης 1, Καλαϊτζίδης, Καβάζης 1, Δεμερτζίδης, Παπαδόπουλος 4, Κρανιώτης, Σίνα 4, Πολύδωρος

ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ: Τζίμπουλας 7, Αναγνωστόπουλος, Μούγιτς, Μάλλιος 12, Τερλέτσκι, Λαστσάκοφ 6, Κωστούλας, Μπακ 1, Μπεντζιλαλί 1, Μάνθος 5, Τσερνικάου, Μανασάκης, Ολιβέιρα 1 Διαιτητες: Μπέτμαν – Τζαφερόπουλος, Δίλεπτα: 3-5, Πέναλτι: 1/2-0/2