Home > Αθλητικά > Εκπληκτική Εμφάνιση από τα δελφίνια του ΚΟΔ Μετάλλια και Όρια Προεθνικής

Εκπληκτική Εμφάνιση από τα δελφίνια του ΚΟΔ Μετάλλια και Όρια Προεθνικής

Εκπληκτική Εμφάνιση από τα δελφίνια του ΚΟΔ

Μετάλλια και Όρια Προεθνικής

 

Με τη βαλίτσα γεμάτη μετάλλια επέστρεψε η αγωνιστική ομάδα του ΚΟΔ από τους Χειμερινούς αγώνες Β. Ελλάδος που διοργανώθηκαν στο «Δημοτικό Κολυμβητήριο Καβάλας» το 3ήμερο 17-19 Φεβρουαρίου 2017 με τη συμμετοχή ομάδων από τη Β. Ελλάδα (Θράκη, Μακεδονία, Θεσσαλία και Ήπειρο)

Η Δραμινή ομάδα έδωσε ένα βροντερό παρών με τους 18 αθλητές της κατακτώντας συνολικά 23 (4χρυσά, 8 ασημένια και 11 χάλκινα) μετάλλια σε ατομικά και ομαδικά αγωνίσματα.

Συγχαρητήρια αξίζουν σε όλους τους αθλητές που πήραν μέρος είτε κατέκτησαν μετάλλιο είτε όχι. Υπήρχαν αθλητές που βελτίωσαν τις ατομικές τους επιδόσεις και έθεσαν τα θεμέλια για την ανταγωνιστική τους συνέχεια με υψηλότερους στόχους στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα του Καλοκαιριού. Προπονητής της αποστολής ήταν ο Αβραμίδης Σταύρος και έφορος ο κ. Μαυρογιάννης Χαράλαμπος.

Αναλυτικά οι επιτυχίες των αθλητών μας.

Οριο Προεθνικης

1              Κωνσταντινιδου Φωτεινη            Χρυσό   200Μ Μικτή Ατομική     2’25”02

Οριο Προεθνικης

2              Κωνσταντινιδου Φωτεινη            Χρυσό   400Μ Μικτή Ατομική     5’06”78

Οριο Προεθνικης

3              Κιορσαββας Μιλτιαδης                Χρυσό   200Μ Μικτή Ατομική     2’30”40

4              Κιορσαββας Μιλτιαδης                Ασημένιο            100Μ Πεταλούδα

5              Κιορσαββας Μιλτιαδης                Χαλκινο               100Μ Ύπτιο

6              Μαυρογιαννης Χρυσοβαλαντης              Ασημένιο            400Μ Ελεύθερο

7              Μαυρογιαννης Χρυσοβαλαντης              Ασημένιο            1500Μ Ελεύθερο

8              Μαυρογιαννης Χρυσοβαλαντης              Ασημένιο            400Μ Μικτή Ατομική

9              Μπακαλης Δημητρης    Ασημένιο           100Μ Πεταλούδα

10           Μπακαλης Δημητρης    Ασημένιο            200Μ Πεταλούδα

11           Βασιλειου Ηλιας              Ασημένιο            50Μ Πρόσθιο

12           Βασιλειου Ηλιας              Χάλκινο               100Μ Πρόσθιο

13           Δερβεντλη Κυριακη       Ασημένιο            400Μ Μικτή Ατομική

14           Παπουτσης Κωνσταντινος           Χάλκινο               100Μ Πεταλούδα

15           Παπουτσης Κωνσταντινος           Χάλκινο               200Μ Πεταλούδα

16           Καλουδης Γιωργος          Χάλκινο               100Μ Πεταλούδα

17           Καλουδης Γιωργος          Χάλκινο               200Μ Μικτή Ατομική

18           Μπουδακιδου Δαναη   Χάλκινο               100Μ Πεταλούδα

19           Μπουδακιδου Δαναη   Χάλκινο               200Μ Πεταλούδα

20           Βασιλειαδου Ευφροσυνη            Χάλκινο               200Μ Πεταλούδα

 

 

Σκυταλοδρομιες

Χρυσό μετάλλιο στα 4χ200 ελεύθερο οι Καραογλου Κλεανθης, Καλουδης Γιωργος, Μπακαλης Δημητρης, Μαυρογιαννης Χρυσοβαλαντης

Χάλκινο μετάλλιο στα 4χ100 ελεύθερο οι Καραογλου Κλεανθης, Καλουδης Γιωργος, Μπακαλης Δημητρης, Μαυρογιαννης Χρυσοβαλαντης.

Χάλκινο μετάλλιο στα 4χ100 μεικτή πήραν οι Τσοκακτσιδου Κυριακη, Πλατανου-Ζαπρη Μαρκελλα, Μπουδακιδου Δαναη, Δερβεντλη Κυριακη

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.