Home > Αθλητικά > Εντυπωσιακές επιδόσεις από τους αθλητές του ΕΟΣ Δράμας

Εντυπωσιακές επιδόσεις από τους αθλητές του ΕΟΣ Δράμας

Εντυπωσιακές επιδόσεις

από τους αθλητές του ΕΟΣ Δράμας

Μια εξαιρετική διεθνή διοργάνωση πραγματοποιήθηκε στο Βίτσι τις 4 και 5 Σεπτεμβρίου 2021, συνδιοργανωτές ο ΑΟΦ και η ΕΟΧΑ, με την συμμετοχή σπουδαίων αθλητών από 10 χώρες.  Τις δύο ημέρες διεξήχθηκαν αγωνίσματα ρόλλερσκι σε όλες τις κατηγορίες με τους/τις  ελλήνες/ιδες αθλητές/τριες να κατάφερνουν να ανέβουν στο βάθρο των νικητών. Στην κατηγορία αντρών ο Απόστολος Αγγέλης τερμάτισε στη δεύτερη θέση στο αγώνισμα των 10 χλμ ΚΛ με χρόνο 40:46,2.  Στο αγώνισμα των 10 χλμ ΕΛ ο καλύτερος έλληνας ήταν ο Νικόλαος Τσουρέκας ο οποίος κατετάγη τέταρτος με χρόνο 39:44,7.

(3) photo

Κωνσταντίνα Χαραλαμπίδου με τον Προπονητή του ΕΟΣ ΔΡΑΜΑΣ, Μανώλη Μηλιαράκη

Στις γυναίκες στο αγώνισμα των 5 χλμ ΕΛ η Κωνσταντίνα Χαραλαμπίδου του ΕΟΣ Δράμας, κέρδισε το χάλκινο μετάλλιο με χρόνο 22:12,5. Ενώ στο αγώνισμα των 5 χλμ ΚΛ η Παρασκευή Λαδοπούλου, χρόνος 23:47.6, κέρδισε το δεύτερο χάλκινο μετάλλιο για την ελληνική ομάδα.

Στους Παίδες, ο Ευάγγελος Αθανασίου και ο Ιωάννης Αναστασιάδης, κέρδισαν δύο αργυρά και δύο χάλκινα μετάλλια σε ισάριθμα αγωνίσματα (2,5 χλμ ΕΛ) αντίστοιχα. Στις Κορασίδες η Χριστίνα Ρόζα και Γεωργία Τσιάρκα μοιράστηκαν τα χρυσά μετάλλια στα δυο αγωνίσματα των 2,5 χλμ.

Τέλος, στις κατηγορίες των Παμπαίδων και Παγκορασίδων, στα αγωνίσματα των 1,5 χλμ ΕΛ, ο Βασίλειος Τσουρέκας και η Ανθούλα Πίπιλα ανέβηκαν στο υψηλότερο σκαλί το βάθρου και έλαβαν το χρυσό μετάλλιο.

(4) photo

Ιωάννης και Κωνσταντίνος Αναστασιάδης (2ος και 5ος)  στο βάθρο

Πρώτες θέσεις κατέκτησαν οι αθλητές του  ΕΟΣ Δράμας, στο Κύπελλο Ελλάδος

Εντυπωσιακή ήταν η παρουσία του ΕΟΣ Δράμας, με την Κωνσταντίνα Χαραλαμπίδου να κατακτάει την 1η θέση στο Κύπελλο Ελλάδας (Κυπελλούχος-χρυσό μετάλλιο) και στην 3η θέση στο διεθνές (χάλκινο μετάλλιο) στο αγώνισμα Ρόλλερσκι 5 χιλιομέτρων – ελεύθερη τεχνική ανάβαση Γυναικών.

Ο αθλητής του ΕΟΣ Δράμας, Ιωάννης Αναστασιάδης, κατέκτησε την 2η θέση στο Κύπελλο Ελλάδας (αργυρό μετάλλιο), στο αγώνισμα Ρόλλερσκι 2,5 χιλιομέτρων – ελεύθερη τεχνική ανάβαση Παίδων.

Την 5η θέση κατέλαβε στο Κύπελλο Ελλάδας, στο αγώνισμα Ρόλλερσκι 2,5 χιλιομέτρων – ελεύθερη τεχνική ανάβαση Παίδων, ο αθλητής του ΕΟΣ Δράμας, Κωνσταντίνος Αναστασιάδης.

Η διοίκηση του ΕΟΣ Δράμας, τονίζει: «Συγχαίρουμε όλες τις αθλήτριες και τους όλους τους αθλητές που πήραν μέρος στους αγώνες, για την συμμετοχή και τις επιτυχίες τους και ιδιαίτερα τους αθλητές του Ε.Ο.Σ. Δράμας Κωνσταντίνα Χαραλαμπίδου, Ιωάννη Αναστασιάδη και Κωνσταντίνο Αναστασιάδη καθώς και τον ακούραστο προπονητή της Ομάδας μας, κ. Εμμανουήλ Μηλιαράκη. Επιπλέον, τους ευχαριστούμε που μας έκαναν για μία ακόμη φορά υπερήφανους, συνεχίζοντας την παράδοση επιτυχιών του ΕΟΣ Δράμας στα Βόρεια Αθλήματα (δρόμοι αντοχής και δίαθλο).