Home > Αθλητικά > Γ’ Εθνική – 1ο Όμιλος Στραβοπάτησαν Πανδραμαϊκός και Αμπελόκηποι

Γ’ Εθνική – 1ο Όμιλος Στραβοπάτησαν Πανδραμαϊκός και Αμπελόκηποι

Γ’ Εθνική – 1ο Όμιλος

Στραβοπάτησαν Πανδραμαϊκός

και Αμπελόκηποι

Δεν μπόρεσε να εκμεταλλευτεί την έδρα του η ομάδα του Πανδραμαϊκού και άφησε δύο πολύτιμους βαθμούς απέναντι στον ΑΕ Ευόσμου. Για την 6η αγωνιστική, Πανδραμαϊκός και ΑΕ Ευόσμου ήρθαν ισόπαλες 0-0, με την ομάδα της Δράμας να έχει τον έλεγχο του αγώνα και στα 90 λεπτά. Μπερούκας, Μουδούρογλου και Αϊβάζης είχαν τις ευκαιρίες για να πετύχουν το γκολ της νίκης, όμως οι φιλοξενούμενοι κράτησαν μέχρι το τέλος το μηδέν για την εστία τους.

Την ήττα με 4-0 γνώρισαν οι Αμπελόκηποι από τον πρωτοπόρο Αετό Οφρυνίου. Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά και προηγήθηκαν μόλις στο 3’ με τον Τσίλογλου, ενώ λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου, ο Σαλπιγγίδης έκανε 2-0. Ο Παυλίδης με δύο προσωπικά γκολ στην επανάληψη έκανε το τελικό 4-0.

ΑΕ Διδυμοτείχου – Μ.Α. Ορφανίου 2-0

Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου – Ορφέας Ξάνθης 0-3 α.α.