Home > Αθλητικά > Γυναικείο ποδόσφαιρο Α.Ο. Θράκης – Δόξα 2016 1-3

Γυναικείο ποδόσφαιρο Α.Ο. Θράκης – Δόξα 2016 1-3

Γυναικείο ποδόσφαιρο

Α.Ο. Θράκης – Δόξα 2016 1-3

Για το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής Γυναικείου ποδοσφαίρου η ομάδα της Δόξας 2016 κέρδισε στο γήπεδο της Αλεξανδρούπολης τη Θράκη με 3-1. Παίζοντας ουσιαστικό ποδόσφαιρο και εκμεταλλευόμενοι τις ευκαιρίες που τις παρουσιάστηκαν η Δόξα άνοιξε το σκορ με την Τσιγκοζίδου Θεοδώρα στο 27’λεπτό με πλασέ, έπειτα από έξοχη πάσα της Ναταλίας Σογκομονίδου. Το 0-2 έγινε με εύστοχο κτύπημα πέναλτι της Μπεζυρτζή Μαρίας στο 44’ λεπτό.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Α.Ο.Θράκης μείωσε σε 1-2 με την Δημακέα Θεοδώρα στο 73΄λεπτο που εκμεταλλεύτηκε αδράνεια της άμυνας. Το τελικό 1-3 έγινε από την Παπακωνσταντίνου Σαπφώ στο 80’ λεπτό με κοντινό πλασέ έπειτα από εξαιρετική ενέργεια από αριστερά της Σειρανίδου Κατερίνας.  Στο 86΄ λεπτό η Κολγκεκα Μέγκυ είχε δοκάρι.

Συνθέσεις

ΔΟΞΑ 2016:  Κολκεκα Ιωαννα –Γοντζιδου-Τσιγκοζιδου(63’μητσα)-Μπεζυρτζη-Χριστοφυλλακη-Κεμετζη(60’παπαδοπουλου Θαλεια)-Σογκομονιδου-Παπαδοπουλου Σοφια-Ανδρικου(73’παπακωνσταντινου)-Κολκεκα Μεγκυ-Σειρανιδου

Α.Ο.ΘΡΑΚΗΣ: Ζητση-Γκιρτζαλη-Μανδαλη-Γεωργαλη-Ματοσιαν-Κακουλιου-Νιλτσακακη-Δημακεα-Ντεδιφου-Σεβδαλη-Καργιωτη