Home > Αθλητικά > ΚΑΟΔ – Α.Ο. Γαλάτιστας 79-54-Εντυπωσιακός ο ΚΑΟΔ με εκπληκτικό δεύτερο ημίχρονο

ΚΑΟΔ – Α.Ο. Γαλάτιστας 79-54-Εντυπωσιακός ο ΚΑΟΔ με εκπληκτικό δεύτερο ημίχρονο

ΚΑΟΔ – Α.Ο. Γαλάτιστας 79-54

Εντυπωσιακός ο ΚΑΟΔ

με εκπληκτικό δεύτερο ημίχρονο

Την δεύτερη νίκη της στο πρωτάθλημα, πέτυχε ο ΚΑΟΔ κερδίζοντας 79-54 τον Α.Ο. Γαλάτιστας στην 3η Αγωνιστική της Γ’ Εθνικής. Πάνω από 250 φίλαθλοι βρέθηκαν στο γήπεδο Κραχτίδης για να στηρίξουν την ομάδα της Δράμας με τον ΚΑΟΔ να κάνει εντυπωσιακό δεύτερο ημίχρονο και να φτάνει εύκολα στη νίκη.

Ο ΚΑΟΔ μπήκε καλύτερα στο πρώτο δεκάλεπτο και με τους Κουμλέλη και Μπόζη κατάφερε να προηγηθεί με 18-9. Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι φιλοξενούμενοι είχαν τον Νούκαρη να πετυχαίνει πέντε τρίποντα και να μειώνει σε 33-28 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, η ομάδα της Δράμας άρχισε να ανεβάζει την απόδοσή της φτάνοντας στο τελευταίο δεκάλεπτο με όπλο την άμυνα της να πετυχαίνει μια ευρεία νίκη με 79-54. Μετά το τέλος του αγώνα, ο προπονητής της ομάδας, Νίκος Γρηγοριάδης, τόνισε: «Δεν έχουμε βρει ακόμα την χημεία μας και δουλεύουμε πάνω σε αυτό. Είμαι σίγουρος ότι μέρα με τη μέρα θα γινόμαστε ακόμα καλύτεροι. Στο πρώτο εικοσάλεπτο δεν ήμασταν συγκεντρωμένοι όπως έπρεπε, ιδίως στην αμυντική τακτική μας.

Στην επανάληψη, ελέγξαμε τον αγώνα, πήραμε τα ριμπάουντ και στο τέλος τη νίκη, και αξίζουν συγχαρητήρια σε όλους τους παίκτες.

Συγχαρητήρια, αξίζουν και στον κόσμο που βρέθηκε στο γήπεδο για να μας στηρίξει. Είμαστε μια ιστορική ομάδα και πρέπει να φερόμαστε ανάλογα και να το αποδεικνύουμε και στο γήπεδο. Έχουμε περιθώρια βελτίωσης και γι’ αυτό θα δουλέψουμε όλοι μαζί».

Δεκάλεπτα : 18-9, 33-28, 56-44, 79-54

ΚΑΟΔ(Νίκος Γρηγοριάδης) Γαϊτάνης 3, Σιταρίδης 3, Στυλίδης 12, Γαϊτανίδης 14, Γρηγοριάδης 7,Μελιάδης, Κουμλέλης  14, Μπόζης  17, Χαρισμίδης, Μπέσσας , Μούκας 9, Γρηγορίου

Α.Ο. Γαλάτιστας: Ανετούδης, Καλπαξίδης 2, Σιδηράς, Πομάκης, Κουλαξής 4, Καζμάρης 1, Δέτσικας 6, Κωνσταντάς 4, Σπουργίτης 9 , Μυλωνάς 3, Αμπατζίδης, Νουκάκης 21.