Ν. Αμισός,  Καλαμώνας

πήραν το εισιτήριο της ανόδου

Συμπληρώθηκε το παζλ των ομάδων που θα αγωνίζονται του χρόνου στην Α’ Ερασιτεχνική κερδίζοντας το εισιτήριο της ανόδου από την Β’ Ερασιτεχνική. Μετά τα Κύργια και τον Δουμπέσα που κέρδισαν την απευθείας άνοδο, Ν. Αμισός και Καλαμώνας είναι οι άλλες δύο ομάδες που πήραν το εισιτήριο της ανόδου.

EPSB

Στο γήπεδο του Ξηροποτάμου ο Καλαμώνας κέρδισε με 3-1 τη Ν. Κρώμνη πετυχαίνοντας όλα τα γκολ στο 2ο 45λεπτο. Στο γήπεδο της Πετρούσας, η Ν. Αμισός είχε περισσότερες αντοχές και μέσα από τη διαδικασία της παράτασης πήρε την πρόκριση. Ο Μιχαήλ στο 32’ έκανε το 0-1 για τον Αρκαδικό και 3 λεπτά αργότερα ο Ζορμπίδης ισοφάρισε για τη Ν. Αμισό. Ισορροπημένο παιχνίδι έγινε και στην επανάληψη με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στην παράταση.

IMG_4204

Στο 104’ ο Ματσκαλίδης με σουτ μέσα από τη μικρή περιοχή έκανε το 2-1 και πέντε λεπτά αργότερα ο Βιζυηνός έκανε το τελικό 3-1. Κύργια, Ν. Αμισός και Καλαμώνας από τον 1ο όμιλο και Δουμπέσας από τον 2ο όμιλο, είναι οι ομάδες που θα αγωνίζονται του χρόνου στην Α’ Ερασιτεχνική.