Home > Αθλητικά > Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κ20- Αργυρό μετάλλιο ο Δραμινός Αλέξανδρος Γρηγοριάδης στο Ακόντιο

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κ20

Αργυρό μετάλλιο

ο Δραμινός Αλέξανδρος

Γρηγοριάδης στο Ακόντιο

Το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κ20 ολοκληρώθηκε στην πόλη των Σερρών με μια σειρά από δυνατούς τελικούς, που πρόσφερα θέαμα στους φίλους του στίβου, που γέμισαν από νωρίς τις εξέδρες του Δημοτικού Σταδίου.

Ο Δραμινός αθλητής του ΣΚΑ Δράμας, Αλέξανδρος Γρηγοριάδης, κατέκτησε το αργυρό μετάλλιο και την δεύτερη θέση στο ακόντιο με βολή 61,5 μ., ο Γκαμπριέλ Κολέτσι (ΓΕΗ) ήταν νικητής στον ακοντισμό με 64,20 μ. και στην τρίτη τερμάτισε ο Αρτάν Κιόσα (ΑΟ Μεγάρων) με 58,51 μέτρα.

Να τονίσουμε πως ο Αλέξανδρος Γρηγοριάδης, πριν από λίγες ημέρες αγωνίστηκε στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Νέων στην Ιερουσαλήμ.

Ο Δραμινός αθλητής, κατάφερε να μπει στον τελικό και να τερματίσει στην ένατη θέση, χωρίς να πετύχει μια μεγάλη βολή που έκανε κατά τη διάρκεια της χρονιάς.

Ωστόσο, ο Αλέξανδρος πήρε την εμπειρία που θα του φανεί χρήσιμη και θα την αξιοποιήσει στην επόμενη παρουσία του με την Εθνική Ομάδα. Σε κάθε περίπτωση σε μια διοργάνωση όπως το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Κ18 το ζητούμενο δεν είναι απόλυτα το μετάλλιο, όσο η προσπάθεια, η αποκόμιση εμπειριών και εικόνων και η συμμετοχή.