Home > Αθλητικά > Πρωταθλητής Ελλάδας ο «δικέφαλος του Βορρά» – Τρεις Δραμινοί στην ομάδα του ΠΑΟΚ

Κ15 Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ 0-1

Πρωταθλητής Ελλάδας

ο «δικέφαλος του Βορρά»

Τρεις Δραμινοί στην ομάδα του ΠΑΟΚ

O ΠΑΟΚ επικράτησε με 1-0 επί του Ολυμπιακού στον τελικό του πρωταθλήματος υποδομής της Super League K15 και κατέκτησε την κούπα για την αγωνιστική περίοδο 2022-23.

Η ομάδα Κ15 του ΠΑΟΚ στέφθηκε πρωταθλήτρια νικώντας στον τελικό του Πανθεσσαλικού τον Ολυμπιακό με 1-0. Το νικητήριο γκολ για την ομάδα του Σάββα Κωνσταντινίδη πέτυχε ο Τάσος Σιδηρόπουλος (10’), με κοντινό πλασέ.

Στην ομάδα του ΠΑΟΚ αγωνίζονται και τρία Δραμινά παιδιά, και συγκεκριμένα οι Αυγητίδης Χαράλαμπος, Μητρούσης Νικόλας, και ο Τέλος Ανδρέας που κατέκτησαν το πρωτάθλημα.