Home > Αθλητικά > Σούπερ Λίγκ 2- Πρεμιέρα εκτός με Χανιά η Δόξα Δράμας

Σούπερ Λίγκ 2- Πρεμιέρα εκτός με Χανιά η Δόξα Δράμας

Σούπερ Λίγκ 2

Πρεμιέρα εκτός με Χανιά

η Δόξα Δράμας

 

Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση της Σούπερ Λίγκ 2 και συμμετείχαν εκτός της Δόξας Δράμας και οι: Ξάνθη, Παναχαϊκή, Χανιά, Λεβαδειακός, Καραϊσκάκης, Απόλλων Λάρισας, Εργοτέλης, Ιωνικός, Τρίκαλα, Διαγόρας, ΟΦ Ιεράπετρας, ενώ Πανιώνιος και Πλατανιά θα αγωνίζονται στην Γ΄ εθνική.

Στις 24 Οκτωβρίου, η Δόξα θα αντιμετωπίσει τα Χανιά εκτός έδρας, στην 1η αγωνιστική, ενώ μετά φιλοξενεί πάλι ομάδα από την Κρήτη και συγκεκριμένα τον Εργοτέλη. Το ζητούμενο είναι το πόσο έτοιμη θα παρουσιαστεί η Δόξα σχεδόν σε ένα μήνα, και πόσο πλήρες θα είναι το ρόστερ για τη νέα αγωνιστική χρονιά.

Το πρωτάθλημα, θα διεξαχθεί σε δύο φάσεις, η πρώτη είναι η κανονική διάρκεια με 22 αγωνιστικές. Η δεύτερη φάση, περιλαμβάνει πλέι οφ με 10 αγωνιστικές για τις θέσεις 1-6 και πλέι άουτ για τις θέσεις 7-12.

Η Ξάνθη ζήτησε να μην αγωνιστεί στις πρώτες δύο αγωνιστικές, για να προλάβει να προετοιμαστεί και έτσι τα πρώτα δύο της παιχνίδια θα γίνουν αργότερα σε εμβόλιμες αγωνιστικές, ενώ την πρώτη της αγωνιστική θα κάνει απέναντι στην Δόξα, στην έδρα της.

Τα παιχνίδια θα διεξαχθούν χωρίς θεατές όπως ορίζει το υγειονομικό πρωτόκολλο και όλες οι αναμετρήσεις θα διεξάγονται κεκλεισμένων των θυρών.

Δυο θα είναι οι ομάδες που θα υποβιβαστούν από τα πλέι άουτ και δυο οι ομάδες (;) που θα ανέβουν. Αβέβαιο είναι το πώς θα ανέβουν, είτε με απευθείας άνοδο οι δυο πρώτοι, είτε με τον δεύτερο να δίνει μπαράζ με ομάδα της Σούπερ Λιγκ 1, κάτι όμως που δεν έχει ξεκαθαρίσει ακόμα.

Το πρόγραμμα :

1η αγωνιστική – 12η αγωνιστική
ΑΕ Καραϊσκάκης-Λεβαδειακός
Ιεράπετρα-Διαγόρας
Χανιά-Δόξα Δράμας
Παναχαϊκή-Τρίκαλα
Εργοτέλης-Ιωνικός
Απόλλων Λάρισας-Ξάνθη

2η αγωνιστική – 13η αγωνιστική
Ιεράπετρα-ΑΕ Καραϊσκάκης
Λεβαδειακός-Χανιά
Διαγόρας-Παναχαϊκή
Δόξα Δράμας-Εργοτέλης
Τρίκαλα-Απόλλων Λάρισας
Ξάνθη-Ιωνικός

3η αγωνιστική – 14η αγωνιστική
ΑΕ Καραϊσκάκης-Χανιά
Παναχαϊκή-Ιεράπετρα
Εργοτέλης-Λεβαδειακός
Απόλλων Λάρισας-Διαγόρας
Ξάνθη-Δόξα Δράμας
Ιωνικός-Τρίκαλα

4η αγωνιστική – 15η αγωνιστική
Παναχαϊκή-ΑΕ Καραϊσκάκης
Χανιά-Εργοτέλης
Ιεράπετρα-Απόλλων Λάρισας
Λεβαδειακός-Ξάνθη
Διαγόρας-Ιωνικός
Τρίκαλα-Δόξα Δράμας

5η αγωνιστική – 16η αγωνιστική
ΑΕ Καραϊσκάκης-Εργοτέλης
Απόλλων Λάρισας-Παναχαϊκή
Ξάνθη-Χανιά
Ιωνικός-Ιεράπετρα
Τρίκαλα-Λεβαδειακός
Δόξα Δράμας-Διαγόρας

6η αγωνιστική – 17η αγωνιστική
Απόλλων Λάρισας-ΑΕ Καραϊσκάκης
Εργοτέλης-Ξάνθη
Παναχαϊκή-Ιωνικός
Χανιά-Τρίκαλα
Ιεράπετρα-Δόξα Δράμας
Λεβαδειακός-Διαγόρας

7η αγωνιστική – 18η αγωνιστική
ΑΕ Καραϊσκάκης-Ξάνθη
Ιωνικό-Απόλλων Λάρισας
Τρίκαλα-Εργοτέλης
Δόξα Δράμας- Παναχαϊκή
Διαγόρας-Χανιά
Λεβαδειακός- Ιεράπετρα

8η αγωνιστική – 19η αγωνιστική
Ιωνικός-ΑΕ Καραϊσκάκης
Ξάνθη-Τρίκαλα
Απόλλων Λάρισας-Δόξα Δράμας
Εργοτέλης-Διαγόρας
Παναχαϊκή-Λεβαδειακός
Χανιά-Ιεράπετρα

9η αγωνιστική – 20η αγωνιστική
ΑΕ Καραϊσκάκης-Τρίκαλα
Δόξα Δράμας-Ιωνικός
Διαγόρας-Ξάνθη
Λεβαδειακός-Απόλλων Λάρισας
Ιεράπετρα-Εργοτέλης
Χανιά-Παναχαϊκή

10η αγωνιστική – 21η αγωνιστική
Δόξα Δράμας-ΑΕ Καραϊσκάκης
Τρίκαλα-Διαγόρας
Ιωνικός-Λεβαδειακός
Ξάνθη-Ιεράπετρα
Απόλλων Λάρισας-Χανιά
Εργοτέλης-Παναχαϊκή

11η αγωνιστική – 22η αγωνιστική
Διαγόρας-ΑΕ Καραϊσκάκης
Λεβαδειακός-Δόξα Δράμας
Ιεράπετρα-Τρίκαλα
Χανιά-Ιωνικός
Παναχαϊκή-Ξάνθη
Εργοτέλης-Απόλλων Λάρισας

 

 

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com