Home > Αθλητικά > Συνεχίζεται το «σήριαλ» παραμονής για τη Δόξα Δράμας-«Ξέσπασε» στο τέλος ο Πανδραμαϊκός

Συνεχίζεται το «σήριαλ»

παραμονής για τη Δόξα Δράμας

«Ξέσπασε» στο τέλος ο Πανδραμαϊκός

Η Δόξα δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί την έδρα της στο προτελευταίο παιχνίδι του πρωταθλήματος απέναντι στο Παραλίμνιο και ήρθε ισόπαλη 0-0. Οι παίκτες της Δόξας εμφανώς επηρεασμένοι από την κρισιμότητα του παιχνιδιού δεν είχαν καθαρό μυαλό στην περισσότερη διάρκεια του αγώνα και προσπαθούσαν να απειλήσουν με μακρινές μπαλιές.

Οι φιλοξενούμενοι με διπλή ζώνη άμυνας είχαν την καλύτερή τους ευκαιρία στο 1ο ημίχρονο με το σουτ του Παπαδόπουλου που σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Κολιοφούκα.

Στην επανάληψη η Δόξα μπήκε δυνατά, απείλησε μόλις στο 50’ με τον Κατσαμάγκα, ο οποίος πέρασε και τον τερματοφύλακα, όμως άνοιξε πολύ την μπάλα και δεν κατάφερε να σκοράρει. Πέντε λεπτά αργότερα, ο Μπαρέττα βρέθηκε αμαρκάριστος απέναντι από τον Γκαϊδατζάκη, όμως το σουτ μπλόκαρε εύκολα ο τερματοφύλακας του Παραλιμνίου.

Δέκα λεπτά αργότερα, ο Τζαμπέγια σκόραρε μετά από κόρνερ, όμως το γκολ ακυρώθηκε για επιθετικό φάουλ πάνω στον τερματοφύλακα της Δόξας Κολιοφούκα.

Μετά το τέλος του αγώνα, η Δόξα ισοβαθμεί με Νέστο Χρυσούπολης και Θερμαϊκό Θέρμης, ο οποίος κέρδισε με 1-0 τον Αγροτικό Αστέρα. Οι τρεις ομάδες θα διεκδικήσουν την παραμονή τους στην τελευταία αγωνιστική την Τετάρτη.

Να υπενθυμίσουμε ότι υποβιβάζονται πέντε ομάδες.

Στο άλλο παιχνίδι του Ομίλου, ο Πανδραμαϊκός με δύο γκολ του Μπερούκα δέκα λεπτά πριν από το τέλος του Πανδραμαϊκού και ένα του Τουμανίδη στις καθυστερήσεις του αγώνα, κέρδισε με 0-3 μέσα στην Αναγέννηση Πλαγιάς και βρίσκεται μόνος του στη δεύτερη θέση του Ομίλου.