Home > Αθλητικά > Συνεχίζουν να εντυπωσιάζουν οι αθλητές του ΚΟΔ παρά τις στεγαστικές δυσκολίες

Συνεχίζουν να εντυπωσιάζουν οι αθλητές του ΚΟΔ παρά τις στεγαστικές δυσκολίες

Συνεχίζουν να εντυπωσιάζουν

οι αθλητές του ΚΟΔ

παρά τις στεγαστικές δυσκολίες

Ολοκληρώθηκε την Παρασκευή 15 Απριλίου το Πανελλήνιο Σχολικό Πρωτάθλημα Κολύμβησης Γενικών και Επαγγελματικών Λυκείων στο Ποσειδώνιο κολυμβητήριο της Θεσσαλονίκης, στο οποίο πήραν μέρος πέντε αθλητές του Κολυμβητικού Ομίλου Δράμας με αξιόλογη παρουσία.

Ο Νικόλαος Νίκογλου (2ο ΓΕΛ Δράμας), κατέκτησε την 2η θέση και το αργυρό μετάλλιο στα 800μ. ελεύθερο. Ο Μιχαήλ Τοπχαναλής (2ο ΕΠΑΛ Δράμας), κατέκτησε την 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο στα 50μ. ελεύθερο. Ο Χαράλαμπος Ετόγλου (4ο ΓΕΛ Δράμας), κατέκτησε την 4η θέση στα 1500μ. ελεύθερο. Ο Γιώργος Μπανιώτης (4ο ΓΕΛ Δράμας), κατέκτησε την 4η θέση στα 200μ. πεταλούδα και ο Μιχαήλ Χριστοφορίδης (3ο ΓΕΛ Δράμας), κατέκτησε την 4η θέση στα 400μ. ελεύθερο.

Ο Κολυμβητικός Όμιλος Δράμας με ανακοίνωσή του συγχαίρει τους αθλητές του για τις επιδόσεις τους και τους εύχεται ανάλογη συνέχεια και στις υποχρεώσεις του συλλόγου, καθώς και καλή πρόοδο στα μαθήματά τους!

Φιλίππεια 2022 – Καβάλα

Ολοκληρώθηκε η Διεθνής Κολυμβητική Συνάντηση Προαγωνιστικών Κατηγοριών με την επωνυμία «Φιλίππεια 2022».

Ο Κολυμβητικός Όμιλος Δράμας με ανακοίνωσή του τονίζει: «Όντας «άστεγος» σχεδόν 2 χρόνια, εκπροσωπήθηκε ο ΚΟΔ και σε αυτή τη διοργάνωση με 9 αθλητές και αθλήτριες.

Όλα τα παιδιά πραγματοποίησαν πολύ καλή εμφάνιση, σημείωσαν νέες ατομικές επιδόσεις και σχεδόν όλα χάρηκαν με την κατάκτηση ενός μεταλλίου.

Εμείς πιστεύουμε όμως ότι όλα τα παιδιά κατέκτησαν το ΧΡΥΣΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ της συμμετοχής και μόνο, αν αναλογιστούμε τις συνθήκες κάτω από τις οποίες προπονούνται.

Μόνο τα παιδιά, οι γονείς τους και οι προπονητές τους που βιώνουν καθημερινά τα προβλήματα, μπορούν να καταλάβουν ότι αυτό που κάνουν οι αθλητές είναι ΑΘΛΟΣ!

Ευχαριστούμε τον Ν.Ο.Θ.Α.Καβάλας για την φιλοξενία και την πολύ καλή διοργάνωση των αγώνων.

Εμείς συνεχίζουμε να στεκόμαστε δίπλα σε όλα τα παιδιά Αγωνιστικής και Προαγωνιστικής ομάδας με όποιον τρόπο μπορούμε για να τα βοηθήσουμε να λιγοστέψουμε τα προβλήματα. Όμως κακά τα ψέμματα η εξαφάνιση των προβλημάτων θα έρθει μόνο με την είσοδό μας στο νέο κολυμβητήριο!

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά μας καθώς και στον προπονητή τους κ. Κώστα Τοκμακίδη!».

(Η φωτογραφία είναι από τα μέσα κοινωνικής δικτύωσης του ΚΟΔ)