Home > Αθλητικά > Τα πρώτα μετάλλια για τους αθλητές του ΚΟΔ στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κολύμβησης

Τα πρώτα μετάλλια για τους αθλητές του ΚΟΔ στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κολύμβησης

Τα πρώτα μετάλλια για

τους αθλητές  του ΚΟΔ

στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κολύμβησης

Με σπουδαίες επιδόσεις και δυνατό ανταγωνισμό, κυρίως στους απογευματινούς τελικούς, άνοιξε την Τετάρτη (13/7) στο συγκρότημα κολυμβητήριων του ΟΑΚΑ η αυλαία της Β’ φάσης του Πανελλήνιου πρωταθλήματος κολύμβησης κατηγοριών (Εφήβων / Νεανίδων, Παίδων / Κορασίδων, Παμπαίδων / Παγκορασίδων Α-Β).

Την πρώτη ημέρα, ο ΚΟΔ κατέκτησε αργυρό μετάλλιο στην σκυταλοδρομία 4×100μ. ελεύθερο στην κατηγορία Παίδων, με τους Μπανιώτης Γεώργιος, Νίκογλου Νικόλαος, Δαουράκης Γεώργιος και Χριστοφορίδης Μιχαήλ.

Την δεύτερη ημέρα της διοργάνωσης, ο ΚΟΔ κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στην σκυταλοδρομία 4×100μ. Ελεύθερο στην κατηγορία ΠΠ-Β’, με τους Τσάννη Στυλιανό, Κωνσταντινίδη Θεόφιλο, Βασδέκη Δημήτρη και Κολόζο Μάριο, όπως αναφέραμε και στο χθεσινό ρεπορτάζ του «Π.Τ.».

Στην κατηγορία Παίδων, ο Γιώργος Μπανιώτης κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο και την πρώτη θέση στα 100 μ. Πεταλούδα, ενώ ο Μιχαήλ Τοπχαναλής κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο και την τρίτη θέση στην κατηγορία 100 μ. Πεταλούδα Εφήβων.

Στα 400 μ. Μ.Α. στην κατηγορία ΠΠ-Α’ ο Θανάσης Τερνεκτσής κατέκτησε το αργυρό μετάλλιο και την δεύτερη θέση, ενώ ο Βαγγέλης Χατζηπαναγιώτου την 7η θέση στο ίδιο αγώνισμα.