Home > Αθλητικά > Ταεκβοντό Α.Σ. Προσοτσάνης 18 μετάλλια στο 2ο Προκριματικό Πρωτάθλημα Βορείου Ελλάδος

Ταεκβοντό Α.Σ. Προσοτσάνης

18 μετάλλια στο 2ο Προκριματικό Πρωτάθλημα Βορείου Ελλάδος

Δεκαοκτώ μετάλλια κατέκτησε ο Α.Σ. Άτλαντας Προσοτσάνης στο 2ο Προκριματικό Πρωτάθλημα Βορείου Ελλάδος Ταεκβοντό. Με 28 αθλητές συμμετείχε ο Σύλλογος από την Προσοτσάνη στις 8 και 9 Απριλίου στο Προκριματικό Πρωτάθλημα που πραγματοποιήθηκε στο Ωραιόκαστρο Θεσσαλονίκης. Χρυσό μετάλλιο κατέκτησαν οι Μπαρκωφ Α., Σωτηριάδου Ο, Πουρνάρκας Θ. Τασχουνίδου Ι. Τσέλιος Ν., Τσέλιος Κ. και Ακριτίδου Σ.. Ασημένιο μετάλλιο κατέκτησαν οι Πηλικίδου Δ., Τσιριμικίδης Β., Μωυσιάδης Δ. και Τσέλιος Θ.. Χάλκινο μετάλλιο κατέκτησαν οι Αραμπατζόγλου, Σιδηροπούλου, Παπάζογλου, Κατιφούδη, Λιάπη, Παπαστεργίου Α. και Παπαστεργίου Κ..

17862528_150202675509806_2651701283798557443_n

Μετά το τέλος των αγώνων η Προσοτσάνη βρίσκεται στην τρίτη θέση της βαθμολογίας ανάμεσα σε 110 συλλόγους. Στην πρώτη θέση βρίσκεται ο Α.Σ. Φίλιππος Γιαννιτσών, στη δεύτερη θέση ο Α.Σ. Δίας Ιωαννίνων και στην τρίτη θέση ο Α.Σ. Άτλας Προσοτσάνης με 98 χρυσά μετάλλιο, 21 αργυρά και 13 χάλκινα.