Home > Αθλητικά > Τίποτα δεν είναι τυχαίο ! Καζεπίδης: «Δίνουμε απαντήσεις στο γήπεδο»

Τίποτα δεν είναι τυχαίο ! Καζεπίδης: «Δίνουμε απαντήσεις στο γήπεδο»

Νέστος Χρυσούπολης – Πανδραμαϊκός 1-1

Τίποτα δεν είναι τυχαίο!

Καζεπίδης: «Δίνουμε απαντήσεις στο γήπεδο»

Ο Πανδραμαϊκός απέδειξε μέσα στο γήπεδο ότι δεν είναι τυχαία η φετινή του πορεία και απέναντι στο Νέστο Χρυσούπολης πήρε θετικό αποτέλεσμα, ενώ θα μπορούσε να φύγει και με τους τρεις βαθμούς της νίκης. Πλέον ο Πανδραμαϊκός την Κυριακή υποδέχεται τον πρωτοπόρο Πανεσερραϊκό και σ’ ένα γεμάτο γήπεδο – το αξίζουν άλλωστε όλοι στην ομάδα – η ομάδα της Δράμας θα διεκδικήσει τη νίκη που θα την φέρει στη πρώτη θέση της βαθμολογίας.

Αγωνιστικά, σ’ ένα ισορροπημένο παιχνίδι στο πρώτο 45λεπτο με τις δύο ομάδες να προσέχουν τα νότα τους, ο Πανδραμαϊκός είχε την πρώτη του καλή ευκαιρία στο 27’ με σουτ του Μπελμάνι, από πλεονεκτική θέση, η μπάλα όμως πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι. Ο Νέστος ισοφάρισε τις ευκαιρίες στο 43’ με τον Λίτσκα να κάνει το σουτ, όμως ο Παγκάκης δήλωσε παρών και κράτησε το μηδέν για την εστία του.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο καλά στο παιχνίδι και απείλησαν στο 58’ με τον Αδαμάκη, όμως ο Παγκάκης, εντυπωσιακά, έδιωξε σε κόρνερ.

Στο 63’ ο Μπερούκας κέρδισε το πέναλτι και ο ίδιος ευστοχώντας από την άσπρη βούλα έκανε το 0-1 βάζοντας την ομάδα της Δράμας μπροστά στο σκορ. Ο ίδιος παίκτης στο 66’ και στο 68’ είχε δύο κλασσικές ευκαιρίες να διπλασιάσει το σκορ, όμως στην πρώτη έδιωξε ο τερματοφύλακας του Νέστου ενστικτωδώς και στη δεύτερη έδιωξαν την μπάλα τα πόδια των αμυντικών πριν καταλήξει στα δίκτυα.

Στο 71’ ο Λαζαρίδης με σουτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή έκανε το 1-1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Η ομάδα της Δράμας διαμαρτύρεται για δύο περιπτώσεις πέναλτι που έγιναν πάνω στους Κεχαγιά και Μπερούκα.

Νέστος Χρυσούπολης: Δεμένικος, Μπλίος, Γρηγοριάδης (Κόβασιτς), Μπάμπουρας, Φραγκούλης, Δόντσος, Αδαμάκης, Ανδρεάδης (Λαζαρίδης), Λίτσκας, Μπαϊκαρά, Γεωργιάδης.

Πανδραμαϊκός: Παγκάκης, Κεχαγιάς, Παπαγεωργίου, Αϊβάζης, Βραμεντζαλης, Βασιλειάδης, Αχαλινόπουλος (90’ Παυλίδης), Τσελεμπής (67’ Αθανασιάδης), Μπερούκας, Διαμαντίδης, Μπελμάνη.

Μετά το τέλος του αγώνα, ο προπονητής του Πανδραμαϊκού, Μπάμπης Καζεπίδης δήλωσε: «Εύχομαι καλή χρονιά σε όλους με υγεία. Ήταν ένα παιχνίδι τακτική και από τις δύο ομάδες, ιδίως στο πρώτο ημίχρονο, ενώ στην επανάληψη το παιχνίδι απέκτησε μία άγρια ομορφιά. Πετύχαμε πρώτοι το γκολ και αν είχαμε καθαρό μυαλό θα μπορούσαμε να κάνουμε το 2-0, γιατί είχαμε τις ευκαιρίες, κι έτσι να πάρουμε ένα σπουδαίο διπλό. Θεωρώ πάντως, ότι αν δεν μπορείς να κερδίσεις ένα παιχνίδι, τότε δεν πρέπει να το χάσεις.

Συγχαρητήρια σε όλους τους παίκτες μου για την μεγάλη προσπάθεια που κάνουν και δίνουν απαντήσεις μέσα στο γήπεδο. Ο Πανσερραϊκό έχει στόχο το πρωτάθλημα, όμως εμείς θα παλέψουμε για τη νίκη, όπως κάνουμε σε κάθε παιχνίδι. Κανείς δεν περίμενε αυτή την πορεία στην αρχή του πρωταθλήματος, όμως οι παίκτες μου δίνουν το 100% σε κάθε παιχνίδι».