Home > Αθλητικά > Βελτιωμένη η Δόξα Δράμας νίκησε 1-0 τον Αλμωπό Αριδαίας

Βελτιωμένη η Δόξα Δράμας νίκησε 1-0 τον Αλμωπό Αριδαίας

Βελτιωμένη η Δόξα Δράμας

νίκησε 1-0 τον Αλμωπό Αριδαίας

Με νίκη της Δόξας Δράμας (1-0) ολοκληρώθηκε το φιλικό κόντρα στον Αλμωπό Αριδαίας. Στο πρώτο μέρος η Δόξα προσπάθησε να επιβάλει το δικό της παιχνίδι αλλά ο Αλμωπός ήταν αυτός που απείλησε έχοντας μάλιστα και δοκάρι στο 18’ λεπτό.Ωστόσο στο 41 οι γηπεδούχοι απάντησαν με τον ίδιο τρόπο , αφού ο Μαυριάς από χτύπημα φάουλ βρήκε το δοκάρι του Ιωαννίδη.

Στο δεύτερο ημίχρονο άνοιξε από τα πρώτα λεπτά με τις δύο ομάδες να έχουν κάνει και κάποιες αλλαγές στις ενδεκάδες τους. Ο Αλμωπός άφησε τον καλό του εαυτό στα αποδυτήρια και η Δόξα άρχισε να επιβάλει τον δικό της ρυθμό στον αγωνιστικό χώρο.

Αποτέλεσμα της πίεσης για τους γηπεδούχους ήταν το γκολ με φάουλ από τον Μποζ  στο 69’ λεπτό που έμελλε να είναι και το μοναδικό.

Δόξα Δράμας : Στεφανάκος, Παπαργυρίου, Κουκόλης, Νιμπά, Παρασκευάς, Πινδώνης, Χάμοντ, Μπρούσελερς, Μαυριάς, Γκόμεζ, Κουτσιανικούλης.

Έπαιξαν ακόμη στο δεύτερο ημίχρονο οι : Μποζ, Φυτόπουλος, Ρούτσης, Τάσιος, Πετρίδης, , Ιμπάνιεθ, Παπαϊωάννου, ενώ ο Αγιώτης μπήκε για πολύ λίγο πριν το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή.

Αλμωπός Αριδαίας : Ιωαννίδης, Μαγγίζης, Προκοπίου, Βενέτης, Ρογγότης, Ασλαμπάλογλου, Πέττας, Γκαγιέγος, Γκέσιος, Πάμπλο Σόντα, Μάνιος.

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν ακόμη και οι :  Νικολίτσας, Έππας, Προύντσης, Μπαξεβάνος, Μεντής, Κοζάκης, Κουρούπης, Τζανης