Home > Αθλητικά > Τρία στα τρία για τους Μαυραετούς-Σκαρφάλωσε στην δεύτερη θέση ο Πανδραμαϊκός

Τρία στα τρία για τους Μαυραετούς-Σκαρφάλωσε στην δεύτερη θέση ο Πανδραμαϊκός

Τρία στα τρία για

τους Μαυραετούς

-Σκαρφάλωσε στην δεύτερη θέση ο Πανδραμαϊκός

Δόξα Δράμας – Πανθρακικός 3-0

Τρία στα τρία έχει η Δόξα Δράμας με τον Γιάννη Αποστολίδη στον πάγκο της. Αυτή τη φορά η Δόξα Δράμας κέρδισε με 3-0 τον Πανθρακικό στη Δράμα για την 8η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής του 1ου Ομίλου. Οι Μαυραετοί μπήκαν δυνατά από την αρχή του παιχνιδιού και με τη στήριξη του κόσμου, απείλησαν στο πρώτο τέταρτο με σουτ του Κόντου, όμως η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι. Πέντε λεπτά αργότερα, ο Μπλιος κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή και ο Κόντος από τα 11 μέτρα έκανε το 1-0. Λίγο πριν το τέλος του παιχνιδιού, ο Πιτσόλης και ο Θεοδοσιάδης συνεργάστηκαν άψογα και ο τελευταίος έκανε το 2-0. Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 58’ ο Κόντος με απευθείας φάουλ κάνει το 3-0 που ήταν το τελικό αποτέλεσμα.

Αλεξανδρούπολη – Πανδραμαϊκός 0-1

Το γκολ του Παυλίδη με κεφαλιά στο 55’ ύστερα από σέντρα του Αχαλινόπουλου, ήταν αρκετό για να δώσει τη νίκη στον Πανδραμαϊκό στην 8η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής.