Home > Αθλητικά > Α.Ο. Προσοτσάνης Με τρεις πρώτες θέσεις και μια έκτη επέστρεψαν τα τμήματα από τα τουρνουά που διεξήχθηκαν στις διακοπές των γιορτών

Α.Ο. Προσοτσάνης Με τρεις πρώτες θέσεις και μια έκτη επέστρεψαν τα τμήματα από τα τουρνουά που διεξήχθηκαν στις διακοπές των γιορτών

Α.Ο. Προσοτσάνης

Με τρεις πρώτες θέσεις και μια έκτη επέστρεψαν τα τμήματα από τα τουρνουά

που διεξήχθηκαν στις διακοπές των γιορτών

 

Από τις 27 έως τις 29 Δεκεμβρίου 2017 στην Αλεξανδρούπολη διεξήχθη τουρνουά χειροσφαίρισης όπου συμμετείχε και ο ΑΟ Προσοτσάνης με τα τμήματα Κορασίδων και Παγκορασίδων Α.

Τα τμήματα της Προσοτσάνης κατέλαβαν τις πρώτες θέσεις και στις δυο κατηγορίες νικώντας σε όλα τα παιχνίδια. Η μόνη ήττα προήλθε με αντίπαλο την εθνική ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ η οποία συμμετείχε εκτός συναγωνισμού.

Εκτός από της πρώτες θέσεις στην κατηγορία Παγκορασίδων Α η αθλήτρια του ΑΟΠ Τσιαμουρά Ευθυμία αναδείχθηκε MVP της διοργάνωσης.

Η κατάταξη κορασίδες

  1. Α.Ο. ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ,2. SVISHTOF ΒΟΥΛΓΑΡΙΑΣ,3. ΑΚΡΙΤΕΣ ΝΕΥΡΟΚΟΠΙΟΥ,4. ΚΥΚΛΩΠΕΣ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ,5. BURGAS ΒΟΥΛΓΑΡΙΑΣ,

Οι αθλήτριες που συμμετείχαν: Κομσιου Γεωργια, Βούτσηλα Θεολογία, Γαιρετίδου Στέλλα, Γαιδατζη Αναστασία, Ιωαννίδου Σμαρώ, Ναλβάντη Βερόνικα, Σαμαρά Μαρία, Παναγιωτίδου Κυριακή, Καπαγερίδου Παναγιώτα, Σαμπαντζή Ελένη.

Παγκορασίδες Α

  1. Α.Ο. ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ, 2. GABROVO ΒΟΥΛΓΑΡΙΑΣ, 3. KΥΚΛΩΠΑΚΙΑ, 4. LOKOMOTIV, ΒΟΥΛΓΑΡΙΑΣ, 5. HASKOVO ΒΟΥΛΓΑΡΙΑΣ.

Οι αθλήτριες που συμμετείχαν: Κατσιγιάννη Έφη, Βόλακλη Κατερίνα, Ζάμπα Βασιλική, Τσιαμουρα Ευθυμία, Ηλτσιου Μαρία, Νούση Σοφία, Σπυρίδου Κων/να, Αβρααμ Ευαγγελία, Καρατζίκη Ευδοκία, Ιωαννίδου Αρτεμις, Τικταπανίδου Εριέττα, Τικταπανίδου Δήμητρα, Μελαδίνη Μαρία,

CLIMAX HANDBALL

Ο Α.Ο. Προσοτσάνης πήρε μέρος στο διεθνές τουρνουά χειροσφαίρισης CLIMAX HANDBALL στη Θεσσαλονίκη που διοργάνωσε ο Φοίβος Συκεών υπο την αιγίδα της Ο.Χ.Ε. και του δήμου Συκεών στις κατηγορίες παίδων και κορασίδων από τις 2 έως 5 Ιανουαρίου 2018

Το τμήμα κορασίδων κατέλαβε την πρώτη θέση μεταξύ 9 ομάδων φτάνοντας στον τελικό χωρίς ήττα. Στον τελικό συναντήθηκε πάλι μα την ομάδα της Πυλαίας η οποία νίκησε στον άλλο ημιτελικό την Ν. Ιωνία 22-20. Σε ένα κατάμεστο κλειστό γυμναστήριο τα κορίτσια της Προσοτσάνης παίζοντας γρήγορα και αποτελεσματικά, από την αρχή πήραν προβάδισμα στο σκορ και τελικά επικράτησαν με 31 – 19 κατακτώντας την πρώτη θέση.

Η κατάταξη

  1. Α. Ο . ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ,2. ΑΕΣΧ ΠΥΛΑΙΑΣ,3. ΑΕΠ ΠΑΝΟΡΑΜΑ,4. ΟΦΝ ΙΩΝΙΑΣ,5. ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ,6. ΟΡΦΕΑΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ,7. ΚΥΚΛΩΠΕΣ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ,8. ΚΑΣΤΟΡΙΑ,9. ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ,

Οι αθλήτριες που συμμετείχαν:  Τσαλκίδου Αναστασία, Ιωαννίδου Μαρία, Δουλκερίδου Δέσποινα, Κατσιγιάννη Έφη, Μωυσιάδου Βάσια, Κλαιτσίδου Ιωάννα, Σπυριδοπούλου Στέλια, Αμβροσιάδου Βάγια, Κόμσιου Γεωργία, Λεωνίδου Ελισάβετ, Δικμάνη Χριστίνα, Σεβδίλη Αβραμίνα.

Το τμήμα των παίδων τερμάτισε πρώτο στον όμιλό του νικώντας τις ΧΑΝΘ 30 -27, BRCKO JEDINSTVO ( ΒΟΣΝΙΑ ) 28-24. Στα παιχνίδια διασταύρωσης νίκησε τον Απόλλων Σταυρούπολης 30-27 και έχασε στις λεπτομέρειες από την Πυλαία 23-24 στερώντας την είσοδο στην τετράδα. Σε αγώνα για την 5η θέση έχασε από την ΑΕΚ με 25-37 κατακτώντας τελικά την 6η θέση.

Στις ατομικές βραβεύσεις η Σεβδίλη Αβραμίνα αναδείχθηκε MVP, η Μωυσιάδου Βάσια καλύτερο αριστερό εξτρέμ, η Καλαιτσίδου Ιωάννα καλύτερο δεξί εξτρέμ και Παπάζογλου Θανάσης καλύτερο δεξί ιντερ.

Η κατάταξη

  1. ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ ,2. ΠΑΟΚ 3. ΑΕΣΧ ΠΥΛΑΙΑΣ,4. BRCKO JEDINSTVO,5. AEK,6. Α.Ο. ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ,7. ΕΘΝΙΚΗ ΝΕΑΝΙΔΩΝ Κ20,8. ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ,9. ΦΑΙΑΚΕΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ,10. ΧΑΝΘ,11. ΦΟΙΒΟΣ,12. ΖΑΦΕΙΡΑΚΗΣ,

Οι αθλητές του ΑΟΠ που συμμετείχαν: Βρασνάκης Δημήτρης, Βασιλείου Χριστόδουλος, Παπάζογλου Θανάσης, Φιδάνας Δημήτρης, Μπουλούκης Κων/νος, Παπάζογλου Λευτέρης, Νικολαιδης Γιώργος, Καραμούδας Απόστολος, Μαργαριτίδης Παναγιώτης, Αλμπερτ Τζελα, Ηλτσιου Χρήστος, Τόσκας Αχιλλέας, Παπαδόπουλος Θανάσης, Φιλίππου Φίλιππος

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com