Home > Αθλητικά > Ασημένιο μετάλλιο ο Δραμινός Μπαρκώφ Αλέξανδρος στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ταε Κβον Ντο Χάλκινο μετάλλιο η Παπάζογλου Ελένη

Ασημένιο μετάλλιο ο Δραμινός Μπαρκώφ Αλέξανδρος

στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ταε Κβον Ντο

Χάλκινο μετάλλιο η Παπάζογλου Ελένη

Στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ταε Κβον Ντο Νέων Ανδρών και Νέων Γυναικών, συμμετείχε ο Α.Σ. Άτλαντα Προσοτσάνης με τέσσερις αθλητές που πραγματοποιήθηκε στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας στον Πειραιά.

Ο Α.Σ. Άτλαντας Προσοτσάνης, κατέκτησε δυο μετάλλια και συγκεκριμένα ένα ασημένιο μετάλλιο με τον Μπαρκώφ Αλέξανδρο και ένα χάλκινο μετάλλιο με την Παπάζογλου Ελένη.

Ο έξι φορές Δραμινός πρωταθλητής Ελλάδας με την κατάκτηση της δεύτερης θέσης στο πρωτάθλημα εξασφάλισε και την συμμετοχή του με την Εθνική ομάδα της χώρας μας όπου θα εκπροσωπήσει την Ελλάδα στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Νέων στη Ρουμανία.

Εντυπωσιακή ήταν και η παρουσία της πέντε φορές πρωταθλήτριας Ελλάδας Ελένης Παπάζογλου, όπου στις λεπτομέρειες δεν κατάφερε να περάσει στον τελικό όμως κατέκτησε την τρίτη θέση.

Προπονητής του Συλλόγου είναι ο Θάνος Αλβανίδης, ενώ δεν είναι πρώτη φορά που αθλητής του Συλλόγου εκπροσωπεί την Εθνική ομάδα σε Πανευρωπαϊκά πρωταθλήματα, όπως παλαιότερα η Γιαννοπούλου Παναγιώτα το 2017, ο Μπάρκωφ Αλέξανδρος το 2019 και ο Πουρνάρκας Αθανάσιος.