Home > Αθλητικά > Χάντμπολ play off ΧΑΝΘ – Δράμα ’86 35-27

Χάντμπολ play off ΧΑΝΘ – Δράμα ’86 35-27

Χάντμπολ play off

ΧΑΝΘ – Δράμα ’86 35-27

Την ήττα με 35-27 γνώρισε ο Χιλιώτης Δράμα 1986 μέσα στην ΧΑΝΘ για τα play off ανόδου στην Α1 κατηγορία. Στα πρώτα 25΄ η δραμινή ομάδα με όπλο την δυνατή της άμυνα ήταν μέσα στο παιχνίδι, ήταν κοντά στο σκορ όμως στο τελευταίο πεντάλεπτο η ΧΑΝΘ κατάφερε και έκανε ένα σερί 6-0 κλείνοντας το ημίχρονο με 22-15.

Στο Β΄ ημίχρονο η ΧΑΝΘ ανέβασε την απόδοσή της και έδειξε πως δίκαια πήρε το εισιτήριο για την Α1 κατηγορία και δεν έδωσε περιθώρια στην δραμινή ομάδα να ξαναδιεκδικήσει κάτι από το παιχνίδι. Από τους δραμινούς ξεχώρισαν  οι Κοβογλανίδης και ο Θωμίδης.  Στο δεύτερο ημίχρονο ο Βαλαβάνης είχε την ευκαιρία να χρησιμοποιήσει και τους παίδες Φραγκούλης, Τσαύλος, Γιαννακόπουλος, Γκαμότσος οι οποίοι είχαν πολύ καλό παιχνίδι δείχνοντας ότι στο μέλλον έχουν να προσφέρουν πολλά στην ομάδα.

Στην επόμενη αγωνιστική η Δράμα ’86 θέλει νίκη με τον Αρχέλαο και ταυτόχρονα ήττα της Κέρκυρας στη ΧΑΝΘ για να κατακτήσει την δεύτερη θέση που οδηγεί στα μπαράζ με τον άλλο όμιλο.

Τα πεντάλεπτα: 1-3, 3-6, 8-9, 12-12, 16-14, 22-15 (ημχ), 24-18, 27-20, 29-22, 31-22, 33-24, 35-27.
Συνθέσεις:

ΧΑΝΘ (Τσολάκος): Ευαγγελόπουλος, Τσιρογιάννης 5, Μαυροδουλάκης, Σαρηγιαννίδης 2, Ν. Ππαδόπουλος 3, Ρεμπελάκος, Δέσπος 3, Βασιάδης 6, Ιωαννίδης, Θ. Παπαδόπουλος 1, Στίγγας 4, Τσαμήτρος, Αργυρίου 3, Παπαβασίλης 4, Τσαγκαράκης 1, Μπαϊρλής 3.
ΔΡΑΜΑ 1986 (Βαλαβάνης): Τσεπίδης, Παπάζογλου, Γκαμώτσος, Κοτσαμαρίκογλου, Θωμίδης 3, Κοβογλανίδης 7, Κουρουτσίδης 1, Χαϊτίδης 4, Κουρτίδης 4, Τσιτσίγκος, Μαλαμίδης 1, Φραγκούλης 2, Γιαννακόπουλος 1, Ιακωβίδης 3, Τσάυλος 2, Στρατηγέλης.
Διαιτητές: Νάσκος – Χαρίτσος. Δίλεπτα: 3-1. Κόκκινη: Κοβογλανίδης (49:50, δεν κρατήθηκε δελτίο), Πέναλτι: 0/0 – 4/6.