Home > Αθλητικά > Χρυσό και Χάλκινο μετάλλιο οι Τσιτάκης και Κατιφούδη στο Belgian Open G2

Χρυσό και Χάλκινο μετάλλιο οι Τσιτάκης και Κατιφούδη στο Belgian Open G2

Tαεκβοντό

Χρυσό και Χάλκινο μετάλλιο

οι Τσιτάκης και Κατιφούδη

στο Belgian Open G2

Με μεγάλη επιτυχία ολοκληρώθηκε στο Βέλγιο το Παγκόσμιο Βαθμολογούμενο Πρωτάθλημα Τάεκβοντο το Belgian Open G2.

Ο Δραμινός Σύλλογος ΑΣ Tαεκβοντό Άτλαντας Προσοτσάνης κατάφερε να κατακτήσει ένα χρυσό και ένα χάλκινο μετάλλιο στους αγώνες όπου πήραν μέρος πάνω από 1.500 αθλητές από όλο τον κόσμο.

Συγκεκριμένα, ο Τσιτάκης Αθανάσιος κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο μετά από πέντε αγώνες, ενώ η Κατιφούδη Παναγιώτα το χάλκινο μετάλλιο μετά από τρεις αγώνες.

Η Τοπαλίδου Χρυσάνθη κατέκτησε την 5η θέση ενώ αξίζουν πολλά συγχαρητήρια και στους οκτώ αθλητές που συμμετείχαν σε μια τόσο μεγάλη διοργάνωση και κέρδισαν εμπειρίες.