Home > Αθλητικά > Διομήδης – Δράμα 1986 29-17

Διομήδης – Δράμα 1986 29-17

Διομήδης –  Δράμα 1986 29-17

Αήττητος παρέμεινε ο Διομήδης την 4η αγωνιστική της Ηandball Premier επικρατώντας 29-17 της Δράμας.

Οι γηπεδούχοι είχαν τον απόλυτο έλεγχο του ματς από το πρώτο έως και το τελευταίο λεπτό φτάνοντας σε μία ευρεία νίκη, με την οποία διατηρούνται στην κορυφή της βαθμολογίας.

ΑΟ ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ-ΧΙΛΙΩΤΗΣ ΔΡΑΜΑ 1986 29-17
Τα πεντάλεπτα
: 3-2, 5-3, 8-4, 11-5, 13-7, 14-8 (ημίχρονο), 14-1-. 16-11, 20-12, 22-14, 26-15, 29-17
ΑΟ ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ (Κώστας Δεληγιάννης): Παπαντωνόπουλος, Ταουσάνης 3, Κρεμαστιώτη 3, Σμυρνιώτης 1, Αργυρού Χ. 5, Αργυρού Ιουλ. 2, Μούγιτς 2, Χειβιδόπουλος 2, Αϊβαλιώτης, Μάρκοβιτς 3, Μπεκιάρης, Ρουσσόπουλος 1, Χαντέλης 1, Άρσιτς, Γιόσμου 3, Δάσκαλος 3.
 ΔΡΑΜΑ 1986 (Αθανάσιος Βαλαβάνης): Παπάζογλου, Στρατηγέλης, Σισμανίδης, Χαϊτίδης 5, Κοβογλανίδης 3, Ιακωβίδης 2, Βουλγαράκης, Κοτσαμαρίκογλου 4, Μαλαμίδης, Κουρουτζίδης 2, Τσαύλος, Γιαννακόπουλος, Κουρτίδης 1, Τσιτσίγκος, Θωνίδης, Μπέτσιος. Διαιτητές: Καραπάνος-Αβράμης. Δίλεπτα: 3-4, Πέναλτι: 3/5-0-0.