Home > Αθλητικά > Δόξα Δράμας – Παναχαϊκή 0-0 Μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις

Δόξα Δράμας – Παναχαϊκή 0-0 Μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις

Δόξα Δράμας – Παναχαϊκή 0-0

Μοιράστηκαν βαθμούς

και εντυπώσεις

Δεν μπόρεσε να εκμεταλλευτεί την έδρα της η Δόξα Δράμας και ήρθε ισόπαλη 0-0, με την Παναχαϊκή στην 7η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκ 2, με τη Δόξα να χάνει δύο πολύτιμους βαθμούς και να παραμένει χαμηλά στην βαθμολογία. Το πρώτο ημίχρονο ήταν μοιρασμένο στην κατοχή της μπάλας με κυρίαρχο χαρακτηριστικό τις δυνατές μονομαχίες στον χώρο του κέντρου.

Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι είχαν την κατοχή της μπάλας, όμως η Δόξα είχε δυο κλασικές ευκαιρίες να πετύχει το γκολ που θα της έδινε τη νίκη, ενώ οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν την απόδοσή τους στα τελευταία 5 λεπτά έχοντας δύο καλές ευκαιρίες για γκολ.

Το πρώτο δεκάλεπτο ήταν αναγνωριστικό για τις δυο ομάδες, με την Δόξα να έχει την πρώτη της καλή ευκαιρία στο 15’ με σουτ του Σαμπανίδη, όμως ο Κολοβούρης έδιωξε σε κόρνερ.

Δέκα λεπτά αργότερα, ο Κουσκουνάς έπιασε το σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή όμως ο Στεφανάκος έδιωξε την μπάλα κρατώντας το μηδέν για την εστία της Δόξας.

Λίγο πριν το τέλος του πρώτου 45λεπτου η Παναχαϊκή έκανε δυο αναγκαστικές αλλαγές, των Πλιάτσικα και Κουσκουνά. Στην επανάληψη ο Μαυριάς στο 54’ έκανε το σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή, η μπάλα κόντραρε στον Σταμόπουλο και κατέληξε κόρνερ.

Στο 73’, η Δόξα είχε την καλύτερή της ευκαιρία όταν ο Κουτσιανικούλης κατέβασε γρήγορα την μπάλα από τον χώρο του κέντρου στην επίθεση και την κατάλληλη στιγμή «έσπασε» την μπάλα στον Μαυριά, όμως το σουτ του τελευταίου από πλεονεκτική θέση κατέληξε στην αγκαλιά του Κολοβούρη.

Λίγο πριν το τέλος του αγώνα, η Παναχαϊκή απείλησε με τον Λαρέα και με τον Αραβίδη, ο οποίος έπιασε την κεφαλιά μέσα από την μικρή περιοχή, όμως η μπάλα πέρασε πάνω από τα δοκάρια του Στεφανάκου.

Δόξα Δράμας (Κολιτσιδάκης):  Στεφανάκος, Μαρινάκης, Μαυριάς, Παπαργυρίου, Σπυρόπουλος, Αγιώτης, Σαμπανίδης (64′ Βουγιακλίγια), Παρασκευάς (83′ Φυτόπουλος), Μενσα (64′ Πινδώνης), Αγγελόπουλος, Αντερσον (54′ Κουτσιανικούλης).

Παναχαϊκή (Παπαδόπουλος): Κολοβούρης, Αποστολόπουλος, Πλιάτσικας (37′ λ.τ. Μρκοπουλιώτης), Λαρεα, Σταμόπουλος, Μπρους (57′ Τσερούτι), Μουστακόπουλος, Αραβίδης, Σκεπετάρης (57′ Κόκκας), Ανάκογλου (57′ Παπαδόπουλος), Κουσκουνάς (43′ Γιούσης).