Home > Αθλητικά > Δόξα Δράμας – Τρίκαλα 1-0 Αγχωτική νίκη για την Δόξα Δράμας

Δόξα Δράμας – Τρίκαλα 1-0 Αγχωτική νίκη για την Δόξα Δράμας

Δόξα Δράμας – Τρίκαλα 1-0

Αγχωτική νίκη

για την Δόξα Δράμας

Η Δόξα επικράτησε με 1-0 επί των Τρικάλων στη Δράμα, με γκολ του Αγγελόπουλου  για την 15η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκ 2. Οι Μαυραετοί, αν και δυσκολεύτηκαν απέναντι στην ομάδα των Τρικάλων, κατάφεραν να επανέλθουν στις νίκες μετά από πέντε αγωνιστικές και να πάρουν τους τρεις πολυπόθητους βαθμούς της νίκης που θα τους βοηθήσει στην ψυχολογία για την συνέχεια του πρωταθλήματος.

Το χρυσό γκολ της Δόξας, πέτυχε ο Αγγελόπουλος μόλις στο 2’ της αναμέτρησης και ήταν αρκετό για να πάρει η Δόξα το τρίποντο και να πάει στους 14 βαθμούς πλησιάζοντας στην πρώτη εξάδα, έχοντας ένα παιχνίδι λιγότερο απέναντι στον Απόλλων Λάρισας, όμως συνεχίζει να βρίσκεται και τρίτη από το τέλος.

Αγωνιστικά η Δόξα ξεκίνησε δυνατά και ο Αγγελόπουλος με σουτ άνοιξε το σκορ στο δεύτερο λεπτό για τους Μαυραετούς, ενώ τα Τρίκαλα απείλησαν στο 34’ με σουτ του Ελευθεριάδη.  Έξι λεπτά αργότερα ο Γιακουμής απέκρουσε το τετ α τετ με τον Βάντερσον και οι δυο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το 1-0 υπέρ της δραμινής ομάδας.

Στην επανάληψη, η Δόξα είχε τον έλεγχο του αγώνα, απείλησε με τους Κουτσιανικούλη και Μπολάκη όμως μέχρι το τέλος παρέμεινε το 1-0 για τη δραμινή ομάδα, ενώ τα Τρίκαλα για ένατη συνεχόμενη αγωνιστική δεν πήραν θετικό αποτέλεσμα.

Δόξα Δράμας (Κολιτσιδάκης): Στεφανάκος, Μπολάκης, Παπαργυρίου (86′ Παρασκευάς), Αγγελόπουλος, Κουκόλης (25′ Νιμπά), Μαρινάκης, Βάντερσον (86′ Φυτόπουλος), Άντερσον, Μπαράνκο (66′ Μενσά), Χάμοντ, Κουτσιανικούλης.

Τρίκαλα (Καλογιάννης): Γιακουμής, Ριζογιάννης, Πιαστόπουλος, Σουλιώτης, Σκόνδρας (67′ Σιλβάνο), Ευθυμίου, Παπαγεωργίου (90′ Ζώγκος), Πέλκας (46′ Σταματής), Κεχαγιάς, Ελευθεριάδης (83′ Στεφανίδης), Νιάρος.