Home > Νέα > Δράμα 86- ΠΑΟΚ 25-36

Δράμα 86- ΠΑΟΚ 25-36

Την ήττα με 36-25 γνώρισε η Δράμα ’86 στο γήπεδο «Κραχτίδης» από τον ΠΑΟΚ που συνεχίζει την καλή του πορεία πετυχαίνοντας την 10η  συνεχόμενη νίκη στο πρωτάθλημα. Οι Δραμινοί ήθελαν τη νίκη απέναντι σ’ έναν μεγάλο αντίπαλο για να αποδείξουν ότι δίκαια «κλείδωσαν» την 8η θέση στο πρωτάθλημα και απέφυγαν τα πλέι άουτ.

Οι φιλοξενούμενοι ήθελαν τη νίκη καθώς την επόμενη εβδομάδα φιλοξενούν τον Ολυμπιακό και με νίκη περνούν στην 1η θέση της βαθμολογίας. Οι παίκτες του Σάκη Βαλαβάνη μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και κατάφεραν μέχρι το 12’ να βρίσκονται ισόπαλοι με 6-6, όμως σ’ ένα λεπτό ο ΠΑΟΚ πήρε ένα προβάδισμα με δύο γκολ.

Το τέλος του 1ου ημιχρόνου βρήκε τον ΠΑΟΚ να προηγείται με 14-17, ενώ στην επανάληψη όσο περνούσαν τα λεπτά οι φιλοξενούμενοι αυξάνανε τη διαφορά στο σκορ με το τελικό αποτέλεσμα  να είναι  στο 25-36.