Home > Αθλητικά > Δύο βαθμούς «άφησε» η Δόξα Δράμας και τρεις ο Πανδραμαϊκός στη 13η αγωνιστική

Δύο βαθμούς «άφησε» η Δόξα Δράμας και τρεις ο Πανδραμαϊκός στη 13η αγωνιστική

Δύο βαθμούς «άφησε»

η Δόξα Δράμας και τρεις

ο Πανδραμαϊκός στη 13η αγωνιστική

Ισόπαλη 2-2 έληξε η αναμέτρηση της Δόξας Δράμας με τον Βύρωνα Καβάλας για τη 13η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής. Οι Μαυραετοί άφησαν δύο πολύτιμους βαθμούς σ’ ένα παιχνίδι, όπου το πρώτο ημίχρονο πέρασε αδιάφορο χωρίς τη μεγάλη φάση μπροστά στις δύο εστίες. Στην επανάληψη, ο Κόντος έβγαλε τη σέντρα στο 53’ και ο Ρούτσης από κοντά έκανε το 1-0. Με δύο γκολ του Δερμιτζάκη στο επόμενο δεκάλεπτο, ο Βύρωνας Καβάλας πέρασε μπροστά στο σκορ με 2-1. Ο Δημήτρης Κυριακίδης μπήκε στο 80’ και πέντε λεπτά αργότερα έκανε το 2-2 για τη Δόξα Δράμας, που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Ο Πανδραμαϊκός γνώρισε την ήττα με 2-0 από την Καβάλα με τους γηπεδούχους να βρίσκονται στη 2η θέση της βαθμολογίας και την ομάδα της Δράμας να «ψάχνει» να βρει τον καλό της αγωνιστικό εαυτό. Η σημερινή ήττα ίσως φέρει εξελίξεις στο θέμα προπονητή για την ομάδα της Δράμας που έμεινε πολύ πίσω από την κορυφή της βαθμολογίας, παρά τον αρχικό της σχεδιασμό για να πρωταγωνιστήσει στην κατηγορία. Τα γκολ για την ομάδα της Καβάλας πέτυχε ο Ρούμπιες, και ο Κατσαμάγκας από ένα σε κάθε ημίχρονο.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα

Απόλλων Παραλiμνίου – Ποσειδώνας Νέας Μηχανιώνας   1-0

Θερμαϊκός Θέρμης – Πανθρακικός                                          1-1

ΑΟ Καβάλα – Πανδραμαϊκός                                                     2-0

Καμπανιακός – Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου                      3-0

Άρης Αβάτου – Ορφέας Ξάνθης                                                1-0

Αγροτικός Αστέρας – Νέστος Χρυσούπολης                           0-2

Δόξα Δράμας – Βύρωνας Καβάλας                                           2-2

Ρεπό: Αλεξανδρούπολη FC