Home > Αθλητικά > Εντυπωσιακή η παρουσία των αθλητών του ΚΟΔ στο Χειμερινό Πρωτάθλημα Παίδων – Παγκορασίδων

Εντυπωσιακή η παρουσία των αθλητών

του ΚΟΔ στο Χειμερινό Πρωτάθλημα

Παίδων – Παγκορασίδων

Όσοι βρέθηκαν το Σαββατοκύριακο στο Ποσειδώνιο Κολυμβητήριο Θεσσαλονίκης για να παρακολουθήσουν το πρωτάθλημα Βορείου Ελλάδας είδαν πολύ όμορφες κούρσες και έντονο συναγωνισμό στην τέταρτη αγωνιστική ενότητα.

Οι αθλητές του ΚΟΔ για άλλη μια φορά εντυπωσίασαν με την παρουσία τους, παρά τις δυσκολίες που αντιμετωπίζουν τα τελευταία χρόνια λόγω του κολυμβητηρίου.

Στο Ποσειδώνιο Κολυμβητήριο Θεσσαλονίκης ο Δραμινός αθλητής Κολόζος Μάριος κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στα 50μ. ελεύθερο στην κατηγορία Παμπαίδων Α’ και ο Τσάννης Στυλιανός το αργυρό μετάλλιο στο ίδιο αγώνισμα της ίδιας κατηγορίας.

Επίσης, ο Μάριος Κολόζος πραγματοποίησε εντυπωσιακή εμφάνιση καθώς κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στα 100μ. ελεύθερο στην κατηγορία Παμπαίδων Α’ και το ασημένιο μετάλλιο στα 200μ. ελεύθερο στην κατηγορία του.

Το χρυσό μετάλλιο, κατέκτησαν στα 4Χ100 ελεύθερο Παμπαίδων Α’ οι αθλητές του ΚΟΔ και συγκεκριμένα οι Βασδέκης Δημήτριος, Τσάννης Στυλιανός, Κολόζος Μάριος και Κωνσταντινίδης Θεόφιλος.

Στα 4Χ200μ. Ελεύθερο στην κατηγορία Παμπαίδων Α’ οι αθλητές Κωνσταντινίδης Θεόφιλος, Τσάννης Στυλιανός, Κολόζος Μάριος και Βασδέκης Δημήτριος κατέκτησαν το αργυρό μετάλλιο.

Λίγο πριν το κλείσιμο της διοργάνωσης, οι Βασδέκης Δημήτριος, Κολόζος Μάριος, Κωνσταντινίδης Θεόφιλος και Τσάννης Στυλιανός, κατέκτησαν το ασημένιο μετάλλιο στη σκυταλοδρομία 4Χ100 Μ.Ο στην κατηγορία Παμπαίδων Α’.

Να θυμίσουμε πως στην αποστολή συμμετείχαν οι Κολόζος Μάριος, Βασδέκης Δημήτριος, Κωνσταντινίδης Θεόφιλος, Σαραφίδης Αναστάσιος, Τσάννης Στυλιανός, Γλάβα Κωνσταντίνα, Κοκκίνης Εμμανουήλ, Τσίλης Έκτορας και Συμεωνίδης Κωνσταντίνιος.

Μαζί τους ήταν ο προπονητής της ομάδας κ. Σπύρος Σανοζίδης.