Home > Αθλητικά > Εντυπωσιακός ο Πανδραμαϊκός κέρδισε με 4-0 μέσα στον Ορφέα Ξάνθης-Η Δόξα Δράμας «πέταξε» ένα 45λεπτο και έχασε από τον Άρη Αβάτου με 1-0

Εντυπωσιακός ο Πανδραμαϊκός κέρδισε

με 4-0 μέσα στον Ορφέα Ξάνθης

Η Δόξα Δράμας «πέταξε» ένα 45λεπτο και έχασε από τον Άρη Αβάτου με 1-0

Εντυπωσιακή νίκη με 0-4  πέτυχε ο Πανδραμαϊκός απέναντι στον Ορφέα Ξάνθης. Η ομάδα της Δράμας με δύο γκολ του Μπερούκα και του Τζελίδη και ένα του Παυλίδη, πέτυχε την τρίτη της νίκη στο πρωτάθλημα και βρίσκεται στη 2η θέση της βαθμολογίας πίσω από τον Άρη Αβάτου με 10 βαθμούς.

Την ήττα με 0-1 γνώρισε η Δόξα Δράμας από τον Άρη Αβάτου με την ομάδα της Ξάνθης να έχει το απόλυτο στο πρωτάθλημα και να βρίσκεται στην 1η θέση με 12 βαθμούς. Οι Μαυραετοί σπατάλησαν ένα κακό πρώτο ημίχρονο χωρίς να μπορούν να απειλήσουν την εστία του Αβάτου. Στην επανάληψη ο Σπύρος Φιλίππου προσπάθησε να «φρεσκάρει» την επιθετική γραμμή της ομάδας, όμως η δεύτερη κίτρινη κάρτα του Τάσιου στο 76’ άλλαξε τα δεδομένα. Οι φιλοξενούμενοι αν και δεν απείλησαν μέχρι εκείνη την ώρα την εστία του Συλλέκτη, κατάφεραν πέντε λεπτά αργότερα με τον Γκαρακλίδη να κάνουν το 0-1. Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι παίκτες της Δόξας προσπάθησαν να πετύχουν το γκολ της ισοφάρισης, όμως τα σουτ των Χατζηκυριάκου και Πετρίδη δεν βρήκαν στόχο.

Η επόμενη αγωνιστική βρίσκει τον Πανδραμαϊκό να φιλοξενεί τη Δόξα Δράμας.