Home > Αθλητικά > Εντυπωσίασε ο ΣΕΡΓ Δράμας στο 5ο Διεθνές Τουρνουά Ρυθμικής Γυμναστικής Royal Crown

Εντυπωσίασε ο ΣΕΡΓ Δράμας

στο 5ο Διεθνές Τουρνουά

Ρυθμικής Γυμναστικής Royal Crown

Ολοκληρώθηκε με μεγάλη  επιτυχία η συμμετοχή του ΣΕΡΓ Δράμας στο 5ο Διεθνές Τουρνουά Ρυθμικής Γυμναστικής Royal Crown που διεξήχθη στο PAOK Sports Arena, από τις 18-21 Μαΐου.

Οι αγώνες έγιναν υπό την αιγίδα της Ελληνικής Γυμναστικής Ομοσπονδίας και πήρα μέρος 490 αθλήτριες από την Ελλάδα και το εξωτερικό.

Οι Δραμινές αθλήτριες του ΣΕΡΓ Δράμας έδωσαν τον καλύτερο τους εαυτό και στάθηκαν άξιες για μια ακόμα φορά σε αυτήν την πολύ μεγάλη διοργάνωση.

Αναλυτικά τα μετάλλια που κατέκτησαν τα δραμινά κορίτσια

Στην Κατηγορία Νεανίδων οι αθλήτριες Σουσαμλή Φωτεινή, Μεσονύχτη Αναστασία, Κόγια Γρηγορία, Μπιζάνη Δανάη και Σμαράγδα Στόγια κατέκτησαν την 3η θέση στα 5 σχοινάκια

και την 3η θέση στις 5 μπάλες, κατακτώντας το χάλκινο μετάλλιο.

Στο ατομικό η Μαρία Ευαγγελία Μπανιώτη level A  κατέκτησε την 5η θέση στη κορδέλα,

και την 7η στη μπάλα και το στεφάνι.

Στην κατηγορία κορασίδων στα 5 στεφάνια οι αθλήτριες Αθανασιάδου Χρύσα, Κουφογλου Παναγιώτα, Ράλλη Αναστασία,Ράλλη Χριστίνα, Τσέλιου Κυριακή, κατέκτησαν την 2η θέση και το χάλκινο μετάλλιο.

Οι αθλήτριες Ειρήνη Νικόλτσιου, Δέσποινα Γεωργιάδου, Ελευθερία Παπαδοπούλου, Δήμητρα Δημητριάδου και Ηλιάνα Λαζαρίδου κατέκτησαν την 4η θέση.

Στο ατομικό η Νικόλτσιου Ειρήνη κατέκτησε την 3η θέση στη μπάλα και το χάλκινο μετάλλιο.

Η Δέσποινα Ελένη Μαυρογιωργου Γεωργιάδου κατέκτησε την 3η θέση στο στεφάνι και το χάλκινο μετάλλιο.

Η Νικόλτσιου Ναταλία, κατέκτησε την 4η θέση στο στεφάνι.

Στην κατηγορία Παγκορασίδων οι αθλήτριες Γιαγκάζογλου Δέσποινα,Κινατσίδου Χάρια, Κυπριτσή Ευγενία, Λαμπριανίδου Γρηγορία, Παναγιωτοπούλου Μυρσίνη Προκοπιαδου Αναστασία και Τσίμπα Μαρία κατέκτησαν την 3η θέση στο ελεύθερο και

την 3η θέση στις 5 μπάλες.

Επίσης, πολύ καλή ήταν η εμφάνιση και στην κατηγορία Mini 2015, όπου η Σαββίδου Δάφνη κατέκτησε την 1η θέση στο σχοινάκι και την 3η θέση στο ελεύθερο.

Η Μάντζιου Μάρθα κατέκτησε την 5η θέση στο ελεύθερο, ενώ η Δήμου Ειρήνη την 12η θέση στο ελεύθερο.

Στην κατηγορία Mini 2016, η Σιδέρη Ίρις πήρε την 4η θέση στο ελεύθερο, η Κοκολιού Αθανασία την 6η θέση στο ελεύθερο και η Πίτατζη Μαρκέλλα την 9η θέση στο ελεύθερο.

ΜΕ ανακοίνωσή του το Δ.Σ. του Συλλόγου τονίζει: «Ευχόμαστε να συνεχίσετε να προσπαθείτε για πραγματοποιείτε τα όνειρα σας και είμαστε σίγουρες ότι θα τα καταφέρετε!

Ευχαριστούμε θερμά  τους γονείς για την εμπιστοσύνη και την άριστη συνεργασία.