Home > Αθλητικά > Επέστρεψε στις νίκες η Δόξα Δράμας- Πρώτη ήττα στο πρωτάθλημα για τον Πανδραμαϊκό

Επέστρεψε στις νίκες

η Δόξα Δράμας

Πρώτη ήττα στο πρωτάθλημα για τον Πανδραμαϊκό

Την ήττα με 2-0 γνώρισε ο Πανδραμαϊκός στη Δράμα από τον Καμπανιακό στην 6η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής του 1ου Ομίλου. Η ομάδα του Καμπανιακού ήταν αγωνιστικά καλύτερη από τον Πανδραμαϊκό σ’ έναν βαρύ αγωνιστικό χώρο λόγω της βροχής και κατάφερε να προηγηθεί με τον Καθάριο στο ’59. Λίγο πριν το τέλος του αγώνα ο Ιγνατίδης πέρασε όποιον είδε μπροστά του και μ’ ένα διαγώνιο σουτ έκανε το 2-0. Ο Καμπανιακός ξέφυγε στη βαθμολογία από τους δεύτερους με 6 βαθμούς, ενώ ο Πανδραμαϊκός δεν μπορούσε να βρει αγωνιστικές απαντήσεις και να πάρει κάτι από το παιχνίδι.

Με το δεξί ξεκίνησε στον πάγκο της Δόξας Δράμας ο Γιάννης Αποστολίδης, καθώς οι Μαυραετοί επέστρεψαν στις νίκες κερδίζοντας με 1-2 τον Νέστο Χρυσούπολης. Η Δόξα Δράμας προηγήθηκε στο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 32’ με 1-0 μετά από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κόντου. Στην επανάληψη, η Χρυσούπολη ισοφάρισε σε 1-1 στο 61’ με τον Γιάνκοβιτς, όμως πέντε λεπτά αργότερα ο Ιορδανίδης έκανε το 2-1 με δυνατό σουτ. Η Δόξα Δράμας κράτησε το σκορ υπέρ της μέχρι το τέλος του αγώνα και σίγουρα είναι κάτι που θα της δώσει την απαραίτητη ψυχολογία για τη συνέχεια του πρωταθλήματος.