Home > Αθλητικά > Επιτυχίες Δραμινών και Καβαλιωτών αθλητών στους Αγώνες Ιππασίας

Επιτυχίες Δραμινών και Καβαλιωτών αθλητών στους Αγώνες Ιππασίας

Επιτυχίες Δραμινών

και Καβαλιωτών αθλητών

στους Αγώνες Ιππασίας

Η Ακαδημία Ιππασίας Κατσίτη, που εδρεύει στο Δάτο Καβάλας συμμετείχε στους τελευταίους αγώνες της χρονιάς με μεγάλη επιτυχία από τους Δραμινούς και τους Καβαλιώτες αθλητές του Συλλόγου.

Συγκεκριμένα το Σάββατο 4 Νοεμβρίου η Μαριάνθη Χάϊτα με τον ίππο Σαφάρι κατέκτησε την δεύτερη θέση στην Α3 παίδων.

Η Ναταλία Τοπαλίδου την Τέταρτη θέση με τον ίππο Roben ενώ την έβδομη και ένατη θέση η Ζωή Καρεμφύλη με ίππο Άριελ και ο Smirnov Maxim με ίππο Κάρλο.

Στην α3 ενηλίκων η Βενετία Βουρτζούμη κατέκτησε την τέταρτη θέση με τον ίππο Κροίσο και την ένατη με Luna the Great. Επιπρόσθετα, η Αικατερίνη Κελετσόγλου με ίππο Σερχάν έλαβαν την δέκατη θέση.

Στην κατηγορία α4 παίδων η Μαριάνθη Χαϊτα με τον ίππο Σαφάρι κατέκτησαν την δεύτερη θέση ενώ ο Smirnov Maxim την τρίτη θέση με ίππο Κάρλο.

Στην ίδια κατηγορία αλλά ενηλίκων η Βενετία Βουρτζούμη με ίππο Κροίσο πήραν την πέμπτη θέση ενώ η Αικατερίνη Κελετσόγλου την έκτη θέση με ίππο Σέρχαν.

Η προπονήτρια Κωνσταντίνα Κατσίτη έλαβε στις υψηλές κατηγορίες μέρος κερδίζοντας την Γ4 με τον ίππο Christ landor ενώ στην Γ5 βγήκε δεύτερη.

Την Κυριακή 5 Νοεμβρίου η Μαριάνθη Χαϊτα με τον ίππο Σαφάρι κατέκτησε την δεύτερη θέση στην κατηγορία α3 παίδων. Ενώ ο Smirnov Maxim με Κάρλο την πέμπτη θέση. Ακολούθησε η Ζωή Καρεμφύλη με τον ίππο Ρόμπεν και Άριελ στην έβδομη και όγδοη θέση. Στην κατηγορία α3 ενηλίκων στην πέμπτη θέση η Βενετία Βουρτζούμη με Κροίσο ενώ στην ενδέκατη η Ελένη Μπόικου με Σερχάν και στην δωδέκατη η Αικατερίνη Κελετσόγλου με Λούνα. Στην α4 παίδων πρωταγωνιστές ήταν ξανά η Μαριάνθη Χαϊτα με Σαφάρι και ο Smirnov Maxim με Κάρλο στην δεύτερη και τρίτη θέση αντίστοιχα. Η Κωνσταντίνα Κατσίτη πρώτευσε και στην Γ4 και στην Γ5.

Η αγωνιστική χρονιά της Ακαδημίας ιππασίας Κατσίτη έκλεισε με τον καλύτερο τρόπο για τους Καβαλιώτες και Δραμινούς αθλητές της καθώς η Μαριάνθη Χαϊτα με τον ίππο Σαφάρι βγήκε τρίτη πολυνίκης στην α3 παίδων ενώ η Βενετία Βουρτζούμη με ίππο Κροίσο βγήκε τρίτη πολυνίκης στην κατηγορία α3 ενηλίκων.

Αξίζουν συγχαρητήρια στην προπονήτρια τους Κωνσταντίνα Κατσίτη που βρίσκεται στο πλευρό τους και τους προετοιμάζει για το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα της Αθήνας τον Δεκέμβριο.