Home > Αθλητικά > Οι επιτυχίες του ΑΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗ Δράμας στο Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Αν. Μακεδονίας – Θράκης στην Καβάλα

ΚΑΤΣΑΚΙΔΟΥ-ΝΙΚΟΛΑΙΔΟΥ-ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΥ-ΚΑΜΝΙΑΤΣΟΥ

ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ σημείωσαν οι αθλήτριες του ΑΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗ Δράμας το περασμένο Σάββατο 6 Μαΐου  στην Καβάλα, με τη συμμετοχή τους στο Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Παμπαίδων – Παγκορασίδων Α, που έγινε στο στάδιο «Αφοί Καραγιάννη». Στους αγώνες συμμετείχαν συνολικά 21 Σύλλογοι από όλη την Περιφέρεια.

Οι αθλητές του ΑΣ ΠΟΛΥΝΙΚΗ που διακρίθηκαν είναι: Η Καμνιατσου Θεοφανία που πήρε το χρυσό μετάλλιο στα 2.000 μ.

POLYNIKHS 1POLYNIKHS 3POLYNIKHS 4

ΚΑΜΝΙΑΤΣΟΥ ΘΕΟΦΑΝΙΑ   –  ΣΟΥΛΤΑΝΙΔΟΥ- ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΔΟΥ-ΚΥΡΙΑΚΙΔΟΥ – ΔΟΜΝΙΔΟΥ- ΓΚΑΡΜΠΟΥΝΗΣ-ΔΑΣΚΑΛΟΥ-ΔΙΚΜΑΝΗΣ-ΣΕΞΕΝΙΔΗΣ

Την 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο κατέλαβαν στα 4χ300 οι Κατσακίδου, Νικολαΐδου, Μαρκοπούλου,  Καμνιατσου.

Στην σκυταλοδρομία στα 4χ80 οι Σουλτανίδου, Ελευθεριάδου, Κυριακίδου, Δομνίδου τερμάτησαν στη 2η θέση και κατέκτησαν το αργυρό μετάλλιο.

Στην 4η θέση τερμάτισε η Κυριακίδου Χρυσούλα στα 80μ., ενώ ο Καρμπούνης Δημήτρης πήρε την 4η θέση στο μήκος.