Home > Αθλητικά > Εργοτέλης – Δόξα Δράμας 2-0 Άντεξε 73 λεπτά

Εργοτέλης – Δόξα Δράμας 2-0 Άντεξε 73 λεπτά

Εργοτέλης – Δόξα Δράμας 2-0

Άντεξε 73 λεπτά

Με 2-0 έχασε η Δόξα μέσα στον Εργοτέλη με τους Δραμινούς να δίνουν χώρο στην ομάδα της Κρήτης που είχε την κατοχή και τον έλεγχο του παιχνιδιού και τους Μαυραετούς να προσπαθούν να πάρουν κάτι στις αντεπιθέσεις. Οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά και απείλησαν με σουτ του Έφορντ και Μπουρσέλη στο πρώτο δεκάλεπτο, όμως η μπάλα δεν βρήκε στόχο.

Στο 20’ ήρθε η πρώτη καλή ευκαιρία για τη Δόξα με διαγώνιο σουτ από τον Κρητικό, η μπάλα όμως πέρασε άουτ, ενώ 4 λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης από πλεονεκτική θέση δεν έπιασε το σουτ  όπως ήθελε και η μπάλα πέρασε άουτ.

Στην επανάληψη ο Εργοτέλης άνοιξε το σκορ στο 73’ με κοντινό πλασέ του Ροβίθη. Η Δόξα προσπάθησε να βρει χώρους για να πετύχει την ισοφάριση, όμως ο Εργοτέλης στο 93’ κέρδισε πέναλτι με τον Τσέλιο και ο Έφορντ από τα 11 μέτρα έκανε το τελικό, Εργοτέλης – Δόξα Δράμας 2-0.

Οι συνθέσεις:

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ : Κατσιμήτρος, Κοιλιάρας (70’ Προβυδάκης), Οικονόμου, Μαζουλουξής, Μπάτζιος, Μπρους, Μπουρσέλης (82’ Μπουτσάκης), Τσέλιος, Κουατένγκ (68’ Ροβίθης), Ιατρούδης, Έφορντ.

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ : Μένκα, Πεταυράκης (86’ Σουμά), Ανδρέου, Κρητικός, Σιώπης, Καψάλης, Μακρής, Πατράλης, Μάρτινς (66’ Λεμονής), Μπαϊκαρά (76’ Αυγενικού), Δούμτσιος.