Home > Αθλητικά > Φίλιππος Βέροιας- Bianco Monte Δράμα 29-32 Επιστροφή με νίκη για τους Δραμινούς

Φίλιππος Βέροιας- Bianco Monte Δράμα 29-32 Επιστροφή με νίκη για τους Δραμινούς

Φίλιππος Βέροιας- Bianco Monte Δράμα 29-32

Επιστροφή με νίκη

για τους Δραμινούς

Σπουδαία νίκη μέσα στη Βέροια με 29-32 πήρε η ομάδα της Δράμας στην επανεκκίνηση της  Handball Premier και παραμένουν στη 2η θέση του ομίλου πίσω από τον ΠΑΟΚ.  Σ’ ένα αμφίρροπο παιχνίδι, ο Φίλιππος μπήκε πιο δυνατά στο γήπεδο και πήρε μία διαφορά τριών γκολ στο πρώτο δεκάλεπτο με το ημίχρονο να τελειώνει στο 18-16.

Στην επανάληψη η δραμινή ομάδα κατάφερε να φέρει το παιχνίδι στα ίσα στα μέσα του 2ου ημιχρόνου και να πάρει τη νίκη στο τέλος του αγώνα με 29-32, αποδεικνύοντας πως το ήθελε περισσότερο.

Τα πεντάλεπτα: 3-1, 5-2, 7-4, 11-7, 14-13, 18-16 (ημχ), 19-17, 21-21, 24-24, 25-25, 28-29, 29-32

ΦΙΛΙΠΠΟΣ (Τούτσης): Παπαγιάννης 3, Κακαφίκας, Καραγιοβάνης, Στανκίδης, Κωστακίδης 8, Φιλόσογλου Β. 1, Μπαλτατζής 5, Κριούτσκοφ, Παπαδόπουλος 2, Κουκουτσίδης 7, Τριανταφυλλίδης 2, Ρίζος, Μούγιτς 1, Σόφρανατς, Φιλόσογλου Κ., Τσαμήτρος.

ΔΡΑΜΑ  86 (Βαλαβάνης): Μπέτζιος, Παπάζογλου, Βάκκας, Χαϊτίδης 5, Κοβογλανίδης , Κοτσαμαρίκογλου, Πολύδωρος 1, Παπάζογλου 2, Τουνγκελίδης 1, Δέσπος 2, Δεμερτζίδης, Φραγκούλης, Θωμίδης 1, Παπαδόπουλος 9, Τόσκας 7, Σινά 4.