Home > Αθλητικά > Καστοριά – Δόξα 2016 4-1 Παράπονα για τη διαιτησία από τη Δραμινή ομάδα

Καστοριά – Δόξα 2016 4-1 Παράπονα για τη διαιτησία από τη Δραμινή ομάδα

Γυναικείο Ποδόσφαιρο

Καστοριά – Δόξα 2016 4-1

Παράπονα για τη διαιτησία

από τη Δραμινή ομάδα

Για το Πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής στο Γυναικείο Ποδόσφαιρο, η Δόξα 2016, αγωνιζόταν μέσα στην Καστοριά (πρώτη της βαθμολογίας), σε έναν κρίσιμο βαθμολογικά αγώνα. Η ομάδα του Κώστα Τερζή, ξεκίνησε πολύ δυνατά και προηγήθηκε στα πρώτα λεπτά του αγώνα με γκολ της Βερβερίδου, ενώ η ίδια παίκτρια στο 15’, έχασε μεγάλη ευκαιρία σε τετ α τετ ώστε να διπλασιάσει το σκορ.

Η ομάδα της Δράμας είχε τον έλεγχο του αγώνα, όμως στο 42’, με σουτ από παίκτρια της Καστοριάς, η μπάλα σταμάτησε σύμφωνα με τον διαιτητή σε χέρι αμυνόμενης της Δόξας, με αποτέλεσμα να δεχτεί την δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Οι γηπεδούχοι, ισοφάρισαν με εύστοχο πέναλτι της Τσιάρα, που ήταν και το σκορ ημιχρόνου. Στην επανάληψη, η Τσιάρα έκανε το 2-1 για την Καστοριά, ενώ στο 73’ η Δόξα έμεινε με 9 παίκτριες, λόγω αποβολής της Ζήση. Η συνέχεια, ήταν εύκολη για την Καστοριά όπου με δυο γκολ από τις Μάρκου και Μπασούρη, έκανε το τελικό 4-1.

Αξίζουν πολλά συγχαρητήρια για την προσπάθεια που έδειξαν οι παίκτριες της Δραμινής ομάδας, και να φύγουν με θετικό αποτέλεσμα, όμως στους ανθρώπους της ομάδας, έμεινε η πικρία από την κακή διαιτησία του αγώνα.

Η διοίκηση της Δόξας, με ανακοίνωσή της ευχαριστεί τους ανθρώπους της Καστοριάς για την άψογη και ζεστή φιλοξενία, με την υπόσχεση να την ανταποδώσουν μέσα στη Δράμα.

Δόξα 2016: Γαβριηλίδου, Κασαπίδου, Κατσιγιάννη, Σωμάδη, Εξουζίδου, Παπαδοπούλου, Τουρετζόγλου, Κοσκερίδου (Μπαντή), Βερβερίδου (Ζήση), Μποϊκάνη (Γοντζίδου), Birtoiu (Τιντζόγλου).

Γ.Π.Ο.Καστοριάς: Δημητριάδου, Μάρκου, Κυριζάκη (Τσιούκρα), Μπασούρη, Τάσιου, Σιδηροπούλου, Μουρτσέκα (Λιούλια), Τζιάρα (Παπαδηλέρη), Καϊδατζή, Φασίδου, Γκόγκου (Γκανά).