Home > Αθλητικά > Πανδραμαϊκός Νόστος: «Η ήττα στην Ξάνθη δεν ακυρώνει την αξία των ποδοσφαιριστών μας…»

Πανδραμαϊκός Νόστος: «Η ήττα

στην Ξάνθη δεν ακυρώνει

την αξία των ποδοσφαιριστών μας…»

Την ήττα με 2-1 γνώρισε ο Πανδραμαϊκός από τον Ορφέα Ξάνθης για το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής. Σ’ ένα κακό αγωνιστικό χώρο λόγω της έντονης βροχής οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μόλις στο 6’ με τον Παπαστεφάνου. Η απάντηση των Δραμινών ήρθε γρήγορα και λίγα λεπτά αργότερα ο Αχαλινόπουλος με δυνατό σουτ ισοφάρισε σε 1-1. Οι παίκτες του Στοϊλα προσπάθησαν να πετύχουν το δεύτερο γκολ με τον Παυλίδη και Αχαλινόπουλο στο πρώτο 45λεπτο, όμως οι προσπάθειές τους δεν βρήκαν στόχο.

Στην επανάληψη η ομάδα του Πανδραμαϊκού έπαιζε με δέκα παίκτες λόγω της κόκκινης κάρτας του Βασίλιεβιτς στο 70’ μέσα σε έντονες διαμαρτυρίες από πλευράς της δραμινής ομάδας. Λίγο πριν το τέλος του αγώνα ο Δραμινός Γιάννης Αλαγκιοζίδης που αγωνίζεται με τη φανέλα του Ορφέα έκανε το 2-1 για την ομάδα του που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Ο Πανδραμαϊκός Νόστος, με ανακοίνωσή του τονίζει: «Η αξία κάθε ομάδας δεν κρίνεται από την εμφάνιση ή το αποτέλεσμα σε ένα αγώνα. Η χθεσινή ήττα στην Ξάνθη δεν ακυρώνει την αξία των ποδοσφαιριστών μας, την οποία την θεωρούμε δεδομένη.

Είμαστε πεπεισμένοι πως θα γίνουν οι απαραίτητες διορθωτικές κινήσεις από τις πλευρές που πρέπει και παράλληλα θα ενταθούν οι προσπάθειες στον αγωνιστικό χώρο για να υπάρξουν εμφανίσεις, αποτελέσματα και γενικότερα πορεία ανάλογη της ιστορίας του Πανδραμαϊκού.

Η διαφορετική “φιλοσοφία” μας σε οργανωτικά θέματα κάθε άλλο παρά ελαχιστοποιεί την αγάπη στην “πιο γλυκιά” για εμάς ομάδα.

Καλούμε όλους τους φίλους της ομάδας μας να στηρίξουν τους ποδοσφαιριστές μας στην συνέχεια του πρωταθλήματος, κάνοντας αρχή την ερχόμενη Κυριακή που αντιμετωπίζουν την ομάδα της Μηχανιώνας.