Home > Αθλητικά > Πανελλήνια Πρωταθλήματα Διακρίσεις και μετάλλια για τον Βύβωνα Δράμας και τον Πυρσό Προσοτσάνης

Πανελλήνια Πρωταθλήματα

Διακρίσεις και μετάλλια

για τον Βύβωνα Δράμας

και τον Πυρσό Προσοτσάνης

BARH1

Σπουδαία εμφάνιση, πραγματοποίησαν οι αθλητές του Βύβωνα Δράμας: Σοφία Τσιπνίδου, και Αθανάσιος Τσιπνίδης και του Πυρσού Δράμας: Βασιλική Κεσίδου, Γεώργιος Κεσίδης, και Ηλίας Βλάχος στην Αριδαία, στα Πανελλήνια Πρωταθλήματα Παίδων/Κορασίδων και Εφήβων/Νεανίδων, τα οποία διοργάνωσε η Ελληνική Ομοσπονδία Άρσης Βαρών, στις 30 και 31 Ιουλίου.

BARH2

Η Σοφία Τσιπνίδου του Βύβωνα Δράμας αγωνίστηκε στις κατηγορίες Κορασίδων και Νεανίδων στα 59 κιλά και κατέκτησε στην κατηγορία Κορασίδων τρία αργυρά μετάλλια και με ατομικά ρεκόρ κατάφερε να τερματίσει 2η στις Κορασίδες και στις Νεανίδες.BARH

Ο Τσεπνίδης Αθανάσιος του Βύβωνα Δράμας κατάφερε την 2η θέση στους Παίδες με εντυπωσιακή εμφάνιση και στο αρασέ και στο επολέ ζετέ. Η Κεσίδου Βασιλική του Πυρσού Προσοτσάνης στην πρώτη της εμφάνιση σε πανελλήνιο πρωτάθλημα, γεννημένη το 2008, κατέκτησε την 2ηθέση στις Κορασίδες και την 4η στις Νεανίδες. Ο Κεσίδης Γιώργος και ο Βλάχος Ηλίας του Πυρσού Προσοτσάνης κατέκτησαν την 4η και 5η θέση αντίστοιχα κάνοντας ατομικά ρεκόρ και οι δυο.

Οι σύλλογοι της Δράμας σε τοποθέτησή τους εξέφρασαν την πεποίθησή τους ότι το μέλλον ανήκει σ’ αυτούς τους αθλητές και τους ευχαριστούν για την προσπάθεια τους. Εύχονται δε να συνεχίσουν τον καλό αγώνα και να προσφέρουν στιγμές συγκίνησης και υπερηφάνειας.