Home > Αθλητικά > ΠΑΟΚ – ΓΣ Δράμας 1986 32-19 Προγραμματισμένη ήττα

ΠΑΟΚ – ΓΣ Δράμας 1986 32-19 Προγραμματισμένη ήττα

ΠΑΟΚ – ΓΣ Δράμας 1986 32-19

Προγραμματισμένη ήττα

Ο ΓΣ Δράμας 1986 γνώρισε την ήττα στην τελευταία αγωνιστική του πρώτου γύρου από τον δεύτερο της κατηγορίας ΠΑΟΚ με 32-19.

Η ομάδα της Θεσσαλονίκης μπήκε δυνατά στο παιχνίδι εξασφαλίζοντας προβάδισμα στο πρώτο δεκάλεπτο με 7-1. Οι Δραμινοί δεν το έβαλαν κάτω και μείωσαν, όμως στα τελευταία πέντε λεπτά του πρώτου ημιχρόνου ο ΠΑΟΚ απέκτησε ένα προβάδισμα 4 τερμάτων.

Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι δεν άφησαν κανένα περιθώριο στην ομάδα της Δράμας και αύξησαν την διαφορά τους φτάνοντας στην ευρεία νίκη με 32-19.

Τα πεντάλεπτα: 5-1, 8-5, 10-5, 11-7, 11-10, 14-10 (ημχ.) 17-13, 20-16, 25-18, 27-19, 29-19, 32-19

Οι συνθέσεις:

ΠΑΟΚ ΒΕΡΓΙΝΑ ΤV (Στέλιος Σεϊρεκίδης): Ζάγκας, Πανιόπουλος, Πατραμάνης, Παλάσκας 12, Γουργούμης, Νικολαΐδης 5, Κοκκώνης 4, Αποστόλου 4 Πετρίδης 2, Καλόμοιρος 1, Μαστορογιάννης 1, Κέζιτς, Κυπραίος 1, Κολοβός 2, Βεσελίνοβιτς.

ΓΣ ΔΡΑΜΑ 1986 (Σάκης Βαλαβάνης): Παπάζογλου, Μπέτζιος, Δεβρίκης, Κουρτίδης,  Κοτζαμαρίκογλου 2, Χαϊτίδης 4, Σισμανίδης 1, Τουνγκελίδης 8, Βουλγαράκης, Γιαννακόπουλος, Μαλαμίδης, Τσιτσίγκος 2, Θωμίδης 1, Τσαύλος, Κουρουτζίδης 1.

Διαιτητές: Ουζούνης-Παρασκευούδης, Δίλεπτα: 3-2, Πέναλτι: 5/6-1/3\