Home > Αθλητικά > Πέντε χρυσά και ένα ασημένιο μετάλλιο οι αθλητές του ΚΟΔ στους Μακεδονικούς Αγώνες

Πέντε χρυσά και ένα ασημένιο

μετάλλιο οι αθλητές

του ΚΟΔ στους Μακεδονικούς Αγώνες

Ολοκληρώθηκαν οι Μακεδονικοί Αγώνες που διεξήχθησαν στο Ποσειδώνιο κολυμβητήριο το τριήμερο από 10 έως και 12 Μαρτίου. Στον πρώτο αγώνα μετά το πέρας του Χειμερινού κύκλου η εμφάνιση των αθλητών του Κολυμβητικού Ομίλου Δράμας, ήταν πολύ καλή.

Οι αθλητές του ΚΟΔ, ήταν και πάλι παρών σε μια σημαντική διοργάνωση με πολύ καλούς αθλητές και κατάφεραν να συγκεντρώσουν συνολικά 6 μετάλλια (5 χρυσά και 1 ασημένιο).

Ο Κολόζος Μάριος, κατέκτησε στην κατηγορία ΠΠ-Α’ 4 πρώτες θέσεις και το χρυσό μετάλλιο και συγκεκριμένα στα 50 -100  & 200μ. ελεύθερο και στα 50μ. πεταλούδα.

Ο Βασδέκης Δημήτριος, κατέκτησε στην ίδια κατηγορία την πρώτη θέση στα 50μ. πρόσθιο και την δεύτερη στα 200μ. πρόσθιο.

Η διοίκηση με ανακοίνωσή της τονίζει: «Θέλουμε να συγχαρούμε όλα τα παιδιά για την παρουσία τους στους αγώνες και να σημειώσουμε ότι η παρουσία της ομάδας θα ήταν πιο μεγάλη, όμως οι ιώσεις χτύπησαν αρκετούς αθλητές μας που είχαν αρχικά δηλωθεί.

Η προσπάθεια των παιδιών συνεχίζεται σύμφωνα με το προπονητικό πλάνο για τη συνέχεια της χρονιάς. Μια προσπάθεια γεμάτη δυσκολίες και εμπόδια. Τα παιδιά δεν το βάζουν κάτω. Προσπαθούν και κοπιάζουν καθημερινά τρία χρόνια τώρα μαζί με τις οικογένειές τους!! Είναι άξιοι συγχαρητηρίων και δεν θα σταματήσουμε ποτέ να το αναφέρουμε».