Home > Αθλητικά > Σάρωσε τα μετάλλια ο Α.Σ. ΑΛΦΕΟΣ Δράμας στο 9ο κύπελλο Ελλάδας Brazilian jiu-jitsu

Σάρωσε τα μετάλλια

ο Α.Σ. ΑΛΦΕΟΣ Δράμας

στο 9ο κύπελλο Ελλάδας Brazilian jiu-jitsu

Με μεγάλη επιτυχία για τον δραμινό σύλλογο Α.Σ. ΑΛΦΕΟΣ ολοκληρώθηκε το 9ο κύπελλο Ελλάδας Brazilian jiu-jitsu 2023 στο Κονταξοπούλειο Κλειστό Γυμναστήριο Ωραιοκάστρου την Κυριακή 19 Φεβρουαρίου.

Με την μεγαλύτερη μέχρι τώρα αποστολή για τον δραμινό σύλλογο η οποία αριθμούσε 43 αθλητές και αθλήτριες. Ο Α.Σ. ΑΛΦΕΟΣ κατέκτησε συνολικά 40 μετάλλια εκ των οποίων τα 18 ήταν χρυσά, τα 16 αργυρά και τα 6 χάλκινα.

Μετά το τέλος των αγώνων ο Α.Σ. ΑΛΦΕΟΣ κατέκτησε την 1η θέση στους συλλόγους, την 2η θέση στις ομάδες “GFTeam” και την 3η θέση στην κατηγορία Παίδων –Εφήβων.

Αξίζουν συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές αλλά και τους προπονητές της ομάδας για την αγωνιστική τους διάθεση, το αθλητικό τους ήθος και την μαχητικότητα που επέδειξαν στο τατάμι.