SL1-U-15- Πλήρωσε το κακό ξεκίνημα η  Δόξα Δράμας

SL1 Κ15

Πλήρωσε το κακό

ξεκίνημα η  Δόξα Δράμας

Το νωθρό ξεκίνημα στο παιχνίδι που έκαναν οι παίκτες της Δόξα Δράμας έμελλε να στοιχίσει εν τέλει  στη σημερινή εκτός έδρας αναμέτρηση τους με αντίπαλο τη ΑΕΛ. Η ομάδα του U-15 της ΑΕΛ νίκησε με 3-0 στο γήπεδο Δασοχωρίου τη Δόξα Δράμας U-15, για την 2η αγωνιστική του 2ου ομίλου του πρωταθλήματος U-15 της Super League 1.

Οι παίκτες της Λάρισας προηγήθηκαν στο δεκάλεπτο με δύο γκολ και με ένα τρίτο δέκα λεπτά πριν τη λήξη (τα ημίχρονα είναι 40λεπτα) κέρδισαν με 3-0 ωστόσο παρά την ήττα η εμφάνιση από τους νεαρούς ποδοσφαιριστές της Δόξας Δράμας κρίνεται ικανοποιητική.

Τα γκολ για τους γηπεδούχους πέτυχαν οι Αβραμούλης (4’), Τσακνάκης (10’) και Καραγιάννης (70’).

Αναφερόμενος στο παιχνίδι ο προπονητής της Δόξας Βασίλης Μιχαηλίδης δήλωσε: «Αντιμετωπίσαμε έναν αντίπαλο που ήταν πολύ πιο έτοιμος αγωνιστικά από εμάς και με πολύ καλή οργάνωση όλο αυτό το διάστημα που προετοιμάζονταν για το πρωτάθλημα. Έτσι μπόρεσε και εκμεταλλεύτηκε το καλύτερο ξεκίνημα που είχε στο παιχνίδι με δύο γρήγορα γκολ. Παρόλα αυτά εμείς κάναμε την προσπάθεια μας και θα τη συνεχίσουμε δουλεύοντας για να βελτιωνόμαστε».

Οι συνθέσεις:

ΑΕΛ U-15: Σπανός, Μπαργιώτας, Αλμπάνης, Αβραμούλης, Δεμίρης, Λυγούρας, Όντος, Τσακνάκης Μ., Αγοραστός, Γ. Τσακνάκης και Νταφούλης
Αγωνίστηκαν ακόμα οι Μπακογιάννης, Μπασδέκης, Καραγιάννης, Γάτος και Γουγουλιάς.

Δόξα Δράμας U-15: Γεωργακούδης, Χαλβατζής, Ποδαράς, Στοϊμενίδης, Τόλιος (60’ Αλκίδης), Μπόιτσιος (41’ Ιωαννίδης), Γεωργιάδης Ν., Σύρτας(30’ λ.τ. Γεωργιάδης Μ.), Ζεδαμάνης (70’ Γαβριηλίδης), Μαλλόσι, Ιορδανίδης (41’Βογιατζής). Πάγκος Σ: Ρεβύθης, Χατζημανώλης, Ράλλης , Νάννος.